Spotkanie z prof. Karolem Myśliwcem – egiptologiem, archeologiem

Spotkanie z prof. Karolem Myśliwcem – egiptologiem, archeologiem

 

W poniedziałek – 11 maja – miało miejsce w szkole bardzo ciekawe spotkanie. Do szkoły,po raz kolejny, przybył egiptolog i archeolog – Pan Profesor Karol Myśliwiec, który jest kierownikiem polskiej misji archeologicznej pracującej w Egipcie. Na spotkaniu z czwarto- i piątoklasistami Pan Profesor opowiadał o pracy polskiego zespołu archeologów, którą od wielu lat prowadzi przy najstarszej piramidzie – piramidzie Dżesera. Przygotowane zdjęcia pozwoliły nam na zobaczenie na czym polega praca archeologa, jakie czyhają podczas tej pracy niebezpieczeństwa, jakich przyrządów się używa. Dzieci z uwagą i zachwytem słuchały opowieści Pana Profesora, zadawały pytania, drążyły temat i spontanicznie zaprosiły na kolejne spotkanie, by za rok usłyszeć, co nowego udało się odkryć, zbadać i opisać. Dziękujemy za to spotkanie i jesteśmy pewni, że pozwoli nam ono na jeszcze większe zafascynowanie się historią, i to nie tylko tą starożytną.

POWRÓT