Spotkanie ze świętymi u Niepokalanek

bal_ze_swietymi_2014_2015ko4

Spotkanie ze świętymi u Niepokalanek

Spotkanie ze świętymi u Niepokalanek

30 października obchodziliśmy „Dzień Świętych”. Jak informował nas wszystkich plakat znajdujący się w szkole, Pan Bóg dał nam rozum, abyśmy myśleli i wolną wolę, abyśmy mogli wybierać. My wybieramy w pełni świadomie i odpowiedzialnie. Chcemy, aby w ten dzień wspominano świętych, na których powinniśmy się wzorować, którzy wyznaczają nam drogi do nieba, pomagają nam osiągnąć zbawienie, którzy są naszymi patronami.

Dzień Świętych został zorganizowany po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Uczniowie klas 1- 3 wcielili się w postacie wybranych świętych. Stroje były rewelacyjne. Potem dzieci prezentowały swoim koleżankom i kolegom krótki życiorys wybranej postaci. W szkole  można było spotkać
i podziwiać wielu świętych. Niektóre dzieci były tak ucharakteryzowane, że wyglądały jak święci z obrazka, np. Marta w roli św. Faustyny.

Dodatkowo uczniowie kl. 1- 6 przygotowali fantastyczne prace plastyczne z wizerunkami świętych, którzy są ważni w ich życiu.
Z tych prac powstała  piękna wystawa, która przyciąga wielu uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, aby choć chwilę pomyśleć o świętości.

Nie można zapomnieć także o pięknym przedstawieniu „Bal Świętych” w wykonaniu uczniów klas drugich. Pokazali nam, że to od nas zależy, czy chcemy podzielić losy świętych i radować się z nimi w niebie. Ciekawym, wartościowym i dającym nadzieję przesłaniem  była myśl: „Zdarzały się wypadki, że i święci mieli wpadki”, która pokazuje nam, że święci to zwykli ludzie, którzy żyli tak, jak my i zaczynali tak,  jak my. Każdy z nas jest powołany do świętości. Na scenie ujrzeliśmy poczet wielu świętych ze swoimi atrybutami, usłyszeliśmy piękne aranżacje piosenek: „Aniele”, „Coś się święci”, „Święty uśmiechnięty”, zobaczyliśmy także anielski taniec. Duże wrażenia zrobiła na nas także nastrojowa, budząca napięcie muzyka, która pełniła rolę podkładów muzycznych.

Artystom, a było ich wielu, serdecznie gratulujemy !!! I wszystkim życzymy, aby droga życia wiodła każdego z nas do świętości.

Po przedstawieniu dla  uczniów została przygotowana agapa, na której mogliśmy zakosztować uczty dla ciała. W klasach czekały na dzieci same smakołyki: galaretki, rurki z kremem i ciastka.

POWRÓT