Święto Babci i Dziadka

dzien_babci_i_dziadka2015_201608

Święto Babci i Dziadka

W radosnym dniu podwójnego Święta
błogosławieństwa Bożego życzą Wam wnuczęta.
Niech Babcia i Dziadzio żyją nam  sto lat!  
Data 21 stycznia to Dzień  Babci, następnego dnia życzenia wnuków przyjmuje Dziadek.  Klasy 4 – 6 w dniu 21 stycznia  obchodziły  obydwa  święta razem.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godzinie 14, na którą zaproszeni zostali Goście – Babcie i Dziadkowie  uczniów  tych klas.  Niespokojnie  oczekiwani  –   na szczęście dopisali.   Nie wszyscy mogli jednak witać swoich bliskich w szkole. Modlitwy podczas Mszy św. zanoszone  były nie tylko  w intencji Gości obecnych w kaplicy, ale także tych, którym odległość, obowiązki  lub stan  zdrowia nie pozwalały  na przybycie. Wszyscy więc modlili się także o życie wieczne dla tych Babć i Dziadków, którzy już zmarli.  
Funkcje liturgiczne objęli uczniowie  najstarsi.  Stroje galowe   podkreślały  znaczenie tego wydarzenia.   
Następnie Goście zaproszeni zostali  do sali widowiskowej, gdzie krótki występ każdej klasy złożył  się  na koncert życzeń, trwający  blisko godzinę. Poprowadzili  go także najstarsi – Franciszek Hamela, Andrzej Biełanowicz i Alicja Świerczek. Uczniowie zaproponowali  swoim Ukochanym Babciom  i Dziadkom  bardzo różnorodny  program – każda klasa wykonała piosenkę i zatańczyła.  Klasa 6a przygotowała krótki bukiecik wierszowanych życzeń. Popłynęły dźwięki walca, „La Bamby”, „Deszczowej piosenki”, melodii żydowskiej i  poloneza, który klasa 6 c zatańczyła w finale. Także wykonane pieśni cechowało bogactwo.
Po występie  nadszedł czas słodkiego poczęstunku, który klasy przygotowały dzięki pomocy rodziców  w swoich salach lub szkolnej  jadalni. Te  chwile w szkole spędzone tak miło  z Ukochaną Babunią i Dziaduniem   pozostaną na długo w sercach  wnucząt.
   A  wnuki proszą,
Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowie
Żyjcie nam jak najdłużej!
Wszystko jest milsze, lepsze, ciekawsze,
Gdy w domu ma się na zawsze,
Taką wspaniałą  Babunię
I takiego najmilszego  Dziadzia!
POWRÓT