Święto z klasą

dzien_nauczyciela_2015_2016z11

Święto z klasą

Dzień Edukacji Narodowej rozpoczęła uroczysta Msza święta z udziałem wszystkich uczniów szkoły, sióstr, nauczycieli i licznie przybyłych rodziców. Piękny widok uczniów w strojach galowych, ich roześmiane twarze, radosny śpiew podczas liturgii zapowiadały dzień inny niż zwykle.
Słowa czytań i modlitwy wiernych ukazywały prawdę o powołaniu nauczycielskim, które w szerokim znaczeniu staje się udziałem rodziców, kapłanów i grupy osób powołanych do zawodu nauczyciela. Wszyscy oni pochylają się nad dzieckiem, by z czasem stawało się w pełni człowiekiem.
Po zakończeniu Mszy św. z wyrazami podziękowania do Sióstr, Księdza Kapelana i Nauczycieli zwrócili się Rodzice uczniów. Na ręce przełożonej Sióstr S. Gabrieli oraz siostry Leonardy złożyli niepowtarzalne bukiety kwiatów. Nauczyciele otrzymali od swych uczniów upominki i miłe słowa życzeń. Dzieci przygotowały okolicznościowe laurki, w które włożyły całe serce. Będą one przypominały ten dzień. Klasa 4a zaprosiła wszystkich nauczycieli na okolicznościowe przedstawienie. Występ uczniów – pełen radosnych piosenek i zabawnych dialogów rozbawił ich i oczarował.
Kolejnym miłym akcentem świątecznej atmosfery były lekcje, które dla dzieci przygotowali ich rodzice. To ciekawe doświadczenie dla uczniów, którzy z niecierpliwością oczekują na tatę lub mamę kolegi w roli nauczyciela. Dzieci bardzo lubią te lekcje pełne ciekawostek, na nowe dla nich, nietypowe tematy.
Naszym Rodzicom i ich Pociechom składamy serdeczne podziękowania za organizację i przebieg Dnia Nauczyciela !!!

.

POWRÓT