Święty Mikołaj o szkole pamiętał

mikolaj_2015_2016_5104

Święty Mikołaj o szkole pamiętał

W tym roku św. Mikołaj odwiedził uczniów już w piątek 4 grudnia. Był to bardzo radosny dzień, podkreślony  kolorowymi strojami uczniów, którzy w tym dniu szkolne mundurki  zostawili  w domu.
O godzinie  11  cała szkoła zebrana w sali widowiskowej oczekiwała z radością   na tradycyjną   wizytę świętego Mikołaja.  Święty przybył niebawem w towarzystwie  dwóch aniołów. Wówczas  gość zajął honorowe miejsce, by obejrzeć  widowisko przygotowane  przez klasę  3 c pod kierunkiem  pani  Miry Bednarz.   
Dzieci opowiedziały  historię Antka z Warszawy, współczesnego chłopca, który lekceważył obowiązki szkolne, a mamę traktował jakby miała spełniać wszystkie  jego zachcianki. Słowem był to Antek – egoista.
Jak co roku chłopiec pisał  do świętego Mikołaja list, który stanowił listę żądań najdroższych zabawek i najmodniejszych gadżetów. Wszystko obowiązkowo lepsze od tego, co mają koledzy… Kiedy Anioł zabierał ten list, boleśnie wzdychał, ale nasz bohater  już spał.  Rankiem na próżno szukał mamy, która miała pomóc w przygotowaniach do szkoły. Dopiero teraz zaczęły  się kłopoty… gdyż mamy nie było! Dziecko ruszyło z domu na  poszukiwania i publiczność obserwowała, kogo spotkał na swej drodze. Dostał się  do bajkowej krainy, ale tu wiele postaci  z bajek cierpiało, płakało, martwiło się. Te spotkania i lęk o  mamę spowodowały zmianę charakteru dziecka. W finałowej scenie odnaleziona mama (prawdziwa!) wypowiedziała tak ważne dla  synka słowa:
„Gratuluję synku!
Dawać innym i dzielić się z innymi,
To prawdziwa sztuka!
W twoim sercu dokonała się przemiana wspaniała,
Właśnie zostałeś takim małym świętym Mikołajem!
Wiele jeszcze dzieci czeka na prezenty, zaśpiewajmy,  może i do nich przyjdzie Dobry Święty”.
Na zakończenie przedstawienia Krasnoludki zaprosiły Mikołaja na scenę , by wręczyć mu przygotowany przez aktorów wyjątkowy prezent –   gigantycznych rozmiarów zakładkę do książki. Mistrzowską grę aktorów wzbogaciły piosenki i piękne stroje oraz świąteczna dekoracja sali. Wszyscy uczniowie i nauczyciele z uśmiechem przeżyli  wyjątkowe spotkanie z Mikołajem i przygotowane drobne upominki dla każdego!
POWRÓT