Szachowy Puchar wspólnoty szkolnej

pws2017_druzyna1 (1022x763)

Szachowy Puchar wspólnoty szkolnej

W sobotę 25 marca rozegraliśmy w naszej szkole kolejny rodzinny turniej szachowy.

Tym razem na starcie stanęło 32 graczy. Ze względu na niewielką liczbę zawodników grupy B wszyscy zagrali w jednym połączonym turnieju. Rozegrano 6 rund, a już od pierwszej w niektórych parach trwała zażarta walka aż do ostatnich sekund.

Ostatecznie w grupie A (i w całym turnieju) czołowe miejsca zajęli:

Kuba Jażdżyk
Jerzyk Szempliński
Bartek Jażdżyk

W grupie B podium obsadzili:

Łucja Szemplińska
Daniela Spurtacz
Staś Taraszkiewicz

Medal dla najlepszej zawodniczki przypadł Zosi Stankiewicz, a dla najlepszego rodzica – Mariuszowi Przybylikowi.

W klasyfikacji drużynowej rodzin zwyciężyli Jażdżykowie (17,5 pkt.) przed Szemplińskimi (15,5) oraz  Limanowskimi/Paradowskimi (9).

Cztery osoby zdobyły piąte kategorie (Ryszard Sobierajski, Franciszek Jażdżyk, Wojciech Białowąs, Adam Białowąs).

Po rozdaniu nagród dla zwycięzców z pomocą Siostry Mikołai rozlosowano nagrody pomiędzy wszystkich obecnych uczestników turnieju. Towarzyszyły temu emocje nie mniejsze niż w czasie turnieju.

W przeprowadzonej zbiórce charytatywnej zebraliśmy 214 zł, które decyzją ofiarodawców trafiły na konto Szlachetnej Paczki.

Za pomoc przy zadaniach związanych z organizacją turnieju dziękuję: Kasi Szaniawskiej, Hani Cencorze i Marcie Szemplińskiej, rodzinie Jażdżyków, Tomkowi i Zosi Stankiewicz, Tomkowi Limanowskiemu oraz swoim dzieciom Jerzykowi, Kazikowi i Łucji.