Szczęśliwickie zmagania o „Puchar Kryształowej Kuli”

krysztal_2015_2016_3_d3_1c649mh4

Szczęśliwickie zmagania o „Puchar Kryształowej Kuli”

25 lutego zgodnie z harmonogramem imprez sportowych Klub Sportowy  przy dużej pomocy Szkoły Sióstr Niepokalanek zorganizował VIII Mistrzostwa Warszawy w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie „Puchar Kryształowa Kula” na Całorocznym Stoku Narciarskim Szczęśliwice.
Na stoku spotkali się uczniowie i uczennice szkół: Przymierza Rodzin z Ursynowa, SSP 20, NSP 81, SSP 14, ZSP 1 STO, SSP 10, SP 9 STO WIOLINOWA,  SSP 340, SP 336 oraz gospodarzy zawodów PSP 6 Sióstr Niepokalanek. W zawodach wzięło udział ponad dwustu uczestników i uczestniczek. Rywalizacja odbywała się w sześciu kategoriach. W pierwszej, przedpołudniowej turze, na linii startowej stanęli uczniowie klas I – III w kategorii: slalom gigant – dziewczynki, slalom gigant – chłopcy, snowboard – dziewczynki i chłopcy. Po 180 minutach zaciętej i jakże wyrównanej rywalizacji wręczone zostały dyplomy, nagrody i medale w pierwszych trzech konkurencjach indywidualnych.
Później do rywalizacji stanęli uczniowie klas IV – VI, którzy również podzieleni zostali na trzy kategorie: slalom gigant – dziewczynki, slalom gigant – chłopcy, snowboard – dziewczynki i chłopcy. Zarówno na linii startu, jak i na mecie odczuwało się ducha sportowej rywalizacji. Każdy  uczestników chciał osiągnąć jak najlepszy wynik, pamiętając, że jego czas liczy się w klasyfikacji drużynowej. Po zjeździe każdy z uczestników otrzymywał pysznego „pączula”– nie mogliśmy przecież zapomnieć o tłustym czwartku.
Zawodnikom i zawodniczkom z najlepszymi rezultatami wręczone zostały dyplomy, nagrody i medale w trzech kolejnych konkurencjach indywidualnych. Nie był to jednak jeszcze koniec emocji. Po klasyfikacji indywidualnej nastąpił czas ogłoszenia wyników klasyfikacji drużynowej i wręczenia „Pucharów Kryształowej Kuli”. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli uczniowie Przymierza Rodzin, drugie miejsce dla gospodarzy zawodów Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek, na podium załapała się jeszcze szkoła SP 14 Z Bachmackiej. Gratulujemy!!! Był to bardzo radosny dzień dla wszystkich uczestników zawodów. Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Narciarstwie i Snowboardzie o „Puchar Kryształowej Kuli” zakończyły się dużym sukcesem.
Ogromne podziękowania należą się s. Leonardzie za pomoc w zorganizowaniu „najlepszego” zespołu do pomocy przy zawodach: s. Antonii , pani Asi Dziedzianowicz – bez której żaden zawodnik nie mógłby wystartować, panu Adamowi – za opiekę nad naszymi reprezentantami Panu Wojtkowi Średnickiemu dziękujemy za dokumentowanie wyników. Pani Karolinie i pani Spurtacz za wzorowe poprowadzenie Biura Zawodów. Dziękujemy za  pomoc na miejscu przy sprawach organizacyjnych: państwu Edycie i Mariuszowi Solarz za komentarz sportowy,  pomoc na mecie (zbieranie koszulek, zapisywanie wyników i rozdawanie słodkości),  pani Joannie Sprawka za zapisywanie wyników oraz za zorganizowanie części nagród, pani Bogumile Urbańskiej, panu Piotrowi Tłaczała za zapisywaniewyników.
Dziękujemy obecnym na miejscu Rodzicom, którzy dopingowali dzieci z całych sił i wszystkim tym, którzy dołożyli starań, aby impreza przebiegała w charakterze narciarsko-snowboardowego święta. Podziękowania dla wszystkich uczestników, którzy reprezentowali naszą szkołę i dali możliwość wspólnego radowania się z czołowych lokat i miejsc medalowych – wielkie brawa!
Naszą jedyną medalistką okazała się   Kasia Dudziuk – złoto, narty kat. 2003-2005;
Wspaniałą  imprezę narciarską  zawdzięczamy panu Tomkowi Grzywnie.
POWRÓT