Tajemniczy świat jaskiń – wycieczka klas 4

Tajemniczy świat jaskiń – wycieczka klas 4

W dniu 5 kwietnia  klasy czwarte wraz z opiekunami były na wycieczce w Muzeum Geologicznym. W drzwiach muzeum bardzo serdecznie przywitała je pani przewodnik, która przeprowadziła lekcję poświeconą tematyce jaskiń.
Na początku uczniowie wybrali się na wyprawę w głąb Ziemi. Wszyscy uczestnicy uważnie słuchali wykładu pani przewodnik, która wyjaśniła wiele ciekawych spraw, m.in. czym są procesy krasowe, jakie istnieją rodzaje jaskiń, uczniowie poznali też przystosowanie zwierząt do życia w jaskiniach. Dodatkowo wzięli oni  udział w konkursie piękności nietoperzowej. Następnie uzupełniali karty pracy na temat budowy jaskiń i formy szaty naciekowej. Dowiedzieli się, kim jest speleolog i czym się zajmuje.
Następnie udali się w podróż do przeszłości. Oglądali szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura (Dilophosaurus wetherilli) i tropy dinozaurów zamieszkujących dawniej naszą planetę. Na zakończenie z dużą uwagą obejrzeli ekspozycję bogatych kolekcji skał, minerałów i skamieniałości. Wrócili z wycieczki z dużym zasobem wiedzy, pełni wrażeń i bardzo zadowoleni.
POWRÓT