Tarcza duchowa

Tarcza duchowa

medaliki-2
medaliki-3

W dniu 4 grudnia podczas Mszy św. wspólnoty szkolnej ksiądz kapelan poświęcił medaliki dla uczniów, którzy przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Uroczysta Msza św. zgromadziła wszystkich trzecioklasistów ubranych odświętnie w stroje galowe. Obecne były z nimi całe rodziny – rodzice, rodzeństwo, nawet babcie i dziadkowie niektórych z nich. Podczas homilii ksiądz Franciszek przypomniał historię Medalika i wyjaśnił znaczenie umieszczonych na nim symboli.

Początki Cudownego Medalika związane są z objawieniami jakie miała francuska zakonnica Katarzyna Laboure w 1830 r. w Paryżu, przy ulicy du Bac. W sobotę 27 listopada Niepokalana powierzyła jej misję wybicia medalika według podanego wzoru. „Powiedz – przekazała Matka Boża – że osoby, które będą go z ufnością nosiły, zwłaszcza na szyi, otrzymają wiele łask.” Medalik rozpowszechnił się bardzo szybko w cudowny sposób, a zgodnie z obietnicą Maryi za jego pośrednictwem działy się niezliczone cuda i łaski.

Miliony osób na całym świecie powtarzają codziennie wezwanie z Cudownego Medalika „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”.

Także nasze dzieci włączone zostały do milionowej społeczności osób noszących Cudowny Medalik i wzywających pomocy Maryi Niepokalanej. Uczniowie trzecich klas przynieśli medaliki w procesji z darami podczas Eucharystii.

Po zakończeniu medaliki wręczył im ksiądz kapelan, a na szyję założyli im szczęśliwi i przejęci chwilą rodzice.