Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

swieto_siostr_2014_201503

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

W poniedziałek 8 grudnia wspólnie z Siostrami Niepokalankami, gospodarzami naszej szkoły, świętowaliśmy uroczystość  Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień wyjątkowo piękny i skłaniający do wielu przemyśleń. Tego dnia podczas modlitwy Anioł Pański – Papież Franciszek zachęcał abyśmy, jak Maryja stawali się darem dla innych. Nasze Kochane Siostry właśnie taką drogę wybrały i jesteśmy Panu Bogu za to wdzięczni.

Nasze Siostry Niepokalanki każdego dnia z uśmiechem na twarzy witają nas w szkole, troszczą się o nasz „wzrost duchowy”, o zgłębianie i poszerzanie horyzontów myślowych, a także o nasze brzuszki, aby nie były głodne. Pamiętają również o naszych rodzinach w modlitwie, wspierają w chwilach trudnych, współweselą się w chwilach radosnych. Na pewno wielu spośród nas nie wyobraża sobie życia bez Sióstr, bez szkoły, której są piastunkami.

Chcąc wyrazić wdzięczność za wierną służbę, jaką Siostry pełnią, o godzinie 8:30 cała brać szkolna zgromadziła się na Uroczystej Mszy Świętej. Dziękowaliśmy Panu Bogu za powołania do Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek, za dar Naszych Kochanych Sióstr, prosiliśmy jednocześnie o potrzebne łaski, o opiekę Matki Bożej na każdy kolejny dzień Ich życia. W imieniu społeczności szkolnej życzenia złożyła Pani Anna Iskra, która odwołując się do słów założycielki Zgromadzenia  bł. Matki Marceliny Darowskiej, ze łzami w oczach, dziękowała Siostrom za piękne dzieło wychowania do miłości, którego się podjęły.

Po zakończonej Mszy Siostrom zostały wręczone drobne upominki i piękne kwiaty, które miały być wyrazem wdzięczności za ofiarną służbę. Dzieci natomiast wręczyły laurki i drobne podarki, które samodzielnie przygotowały. Ich oczy pełne radości, były pięknym obrazem, tego, jak bardzo kochają Siostry i jak bardzo są wdzięczni za dobro, którego od Sióstr doświadczają.

W tym dniu nie zapomnieliśmy także o „GODZINIE ŁASKI”, nie chcieliśmy zaprzepaścić tego niesamowitego daru. W godzinie od 12:00 – 13:00 kaplica szkolna była wypełniona i wspólnie modliliśmy się o potrzebne łaski, dziękowaliśmy za dobro, które jest obecne w naszym życiu. Uczniowie klas starszych czuwali w modlitewnym milczeniu od godz.12.30.

Dla naszych Kochanych Sióstr życzymy, aby z wiarą i radością w sercu realizowały własne powołanie, aby Matka Boża otaczała płaszczem opieki,
a Dobry Pan obdarzał potrzebnymi łaskami.

POWRÓT