Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej klas 3

03 komunia

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej klas 3

„Oto jest dzień, który dał nam Pan,
weselmy się i radujmy się nim”
Ps 118

W przepiękne słoneczne dni 13 maja i 14 maja odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej klas trzecich. Te dni były szczególne zarówno dla dzieci, jak i dla nas, rodziców.

A oto jak to wydarzenie zostało opisane przez mamę Marysi z kl. 3c:

„Uroczystość rozpoczęła się błogosławieństwem, które udzieliliśmy naszej Marysi poprzez znak krzyża na czole dziecka i wypowiedzenie słów: „Niech błogosławieństwo twej matki i twego ojca idzie z Tobą przez życie, Maryja niech się Tobą opiekuje, a miłosierny Bóg całemu życiu błogosławi. W imię Ojca i Syna, i Ducha świętego. Amen.”
Następnie ksiądz Franciszek pokropił wodą święconą dzieci na znak chrztu świętego, pierwszego sakramentu, który dzieci otrzymały po narodzeniu.
Dzieci zostały poprowadzone w procesji przez kapłanów do kaplicy Pani Jazłowieckiej Sióstr Niepokalanek, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
W czasie Mszy świętej dzieci pięknie uczestniczyły w posługach liturgicznych: śpiewały psalm responsoryjny, czytały modlitwę wiernych i niosły dary.
W końcu nadszedł ten szczególnie długo oczekiwany moment. W atmosferze pokoju i ciszy nasze pociechy przyjmowały Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca. Uczucie głębokiego wzruszenia udzielało się również rodzicom. Wiele mam dyskretnie ocierało łzy z oczu – łzy płynące z poczucia radości, że oto do serca ukochanego dziecka przychodzi sam żywy Bóg.
Po uroczystości rozdane zostały poświęcone chlebki, które dzieci zaniosły do swoich rodzin, by podzielić się swoją radością z najbliższymi również w taki sposób.

Kolejne dni Białego Tygodnia upływały nam w atmosferze radości i szczęścia. Modliliśmy się w te dni w następujących intencjach:
poniedziałek – za nasze kochane Babcie i drogich Dziadków,
wtorek – za naszych kochanych Rodziców i Rodziców chrzestnych,
środa – za Księdza Kapelana, Siostry Niepokalanki i nauczycieli,
czwartek – za Ojca świętego Franciszka, wszystkich kapłanów i misjonarzy,
piątek – w intencji naszych rodzin.

Biały Tydzień uwieńczyliśmy pielgrzymką do Szymanowa do stóp Pani Jazłowieckiej. Uczestniczyliśmy we Mszy świętej, w czasie której zawierzyliśmy nasze rodziny opiece Matki Bożej, Królowej Rodzin.

W sercach odczuwamy błogosławieństwo tego szczególnego czasu danego nam przez Pana, abyśmy razem z naszą córeczką Marysią, mogli na nowo przeżyć dar Eucharystii.”

Natomiast Marysia wspomina to wydarzenie w taki sposób:
„Najpiękniejszą chwilą dla mnie było przyjęcie po raz pierwszy do serca Pana Jezusa. Ten dzień był wspaniały również dlatego, że spędziłam go z całą swoją rodziną, dziadkami, ciocią i wujkiem oraz kuzynami.”