Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

W tym roku uczniowie klas drugich, w dniach 16 i 17 maja przeżywali pierwsze spotkanie z Panem Jezusem w Sakramencie Komunii Świętej. W tych niezwykle ważnych momentach życia towarzyszyli im rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, siostry oraz nauczyciele. Klasa II c spotkała się w Kaplicy szkolnej w sobotę 16 maja, natomiast klasy II a i II b w niedzielę – 17 maja. Do tego ważnego wydarzenia, naszych uczniów przygotowywała niezastąpiona Siostra Maria Pia. Dzieci w pięknych białych albach i sukieneczkach, wyglądały anielsko. Pełne skupienia, świadomie przyjęły Pana Jezusa do swoich serc, by od tego momentu mógł towarzyszyć im każdego dnia ziemskiej wędrówki ku Zbawieniu. Później przez cały tydzień gromadzili się ze swoimi Rodzicami, by dziękować za dar Komunii Świętej. Jednocześnie zanosili do Pana Boga modlitwy w różnych intencjach: za własnych rodziców, chrzestnych, za siostry, nauczycieli, ojca Mieczysława, za potrzebujących pomocy, misjonarzy. Dokonali również pięknego dzieła miłosierdzia, dzieląc się swoimi upominkami z dziećmi z domów dziecka. Złożyli także ofiary na misje. Tydzień zakończył się wspólnym wyjazdem do Szymanowa – tronu Matki Bożej Jazłowieckiej, gdzie po wspólnej Eucharystii, bawiliśmy się na świeżym powietrzu, karmiąc nasze ciało sałatkami przygotowanymi przez mamy.

POWRÓT