VI MIEJSCE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA IGRZYSKACH ZIMOWYCH NOWY TARG/SUCHE

zakopane_2014_2015_igrz

VI MIEJSCE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA IGRZYSKACH ZIMOWYCH NOWY TARG/SUCHE

VI MIEJSCE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA IGRZYSKACH ZIMOWYCH NOWY TARG/SUCHE

W dniach 02 – 07 marca 2015 roku reprezentacja Naszej Szkoły wyjechała na JUBILEUSZOWE XX Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych. Zmagania blisko 800 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych trwały do 3 marca 2015 roku . Zawody były organizowane przez Samodzielne Koło Terenowe Nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Zakopanem.
Dzieci i młodzież rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach: łyżwy, slalom gigant, snowboard i narty biegowych. Był to czas wspaniałej zabawy dzieci i młodzieży przybyłej z całej Polski. Rywalizowaliśmy wśród Szkół Podstawowych, których było ponad 30. Wysiłek zawodników Naszej Szkoły przełożył się ostatecznie na VI miejsce w klasyfikacji drużynowej. Naszą szkołę reprezentowało 21 zawodników i zawodniczek.
Jedyny medal w kolorze brązu wywalczył w nartach biegowych Kuba Kotowski. Serdecznie gratulujemy!
Najwyżej w klasyfikacji generalnej uplasowali się: Kuba Kotowski – był piąty w swojej kategorii wiekowej klas 4-6 na 180 uczestników, Daniela Spurtacz – piąta w swojej kategorii wiekowej klas 1-3 na 105 uczestników oraz Jędrek Biełanowicz – dwunasty w swojej kategorii wiekowej klas 4-6 na 180 uczestników.
Chciałbym bardzo podziękować Siostrze Leonardzie za umożliwienie wyjazdu dzieciom na Igrzyska i duchowe wsparcie. Zawodnikom, którzy dali z siebie wszystko podczas startów. Pani Edycie Solarz, Piotrowi Tłaczała i Babci Jędrka Biełanowicz za pomoc organizacyjną podczas zawodów. Dziękuję rodzicom i dziadkom, którzy byli na miejscu za doping, dodawanie otuchy startującym: Pani Beacie Dudziuk, Aleksandrze Kotowskiej, Państwu Wewiórskim, Dziadkowi Mateusza Daszewskiego. Pani Lucynie za pomoc w opiece nad zawodnikami i treningach na stoku. To był wspaniały tydzień pełen sportowej rywalizacji i radości. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję.
Zaineresowanych odsyłam do strony internetowej, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat Igrzysk, ogólne klasyfikacje oraz zdjęcia z tej imprezy sportowej.
www.igrzyskasto.pl
Pozdrawiam sportowo
Tomasz Grzywna
POWRÓT