VIII Turniej Odzyskania Niepodległości

ton_2015_2016_wov01

VIII Turniej Odzyskania Niepodległości

 

W dniach 14/15 listopada  Klub SNU pod patronatem Siostry Dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 6 Sióstr Niepokalanek, przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz GOSiR-em Konstancin zorganizował VIII edycję Turnieju Odzyskania Niepodległości. Rywalizacja toczyła się trzech kategoriach wiekowych:piłkarzykach 2007/2008, orlikach 2005/2006 i młodzikach 2003/2004.

Nasi chłopcy spisali się bardzo dobrze. Piłkarzyki zostały Mistrzem Turnieju pokonując w finale zawodników ze Szkoły Brytyjskiej 2:1, Jacek Jóźwik został wybrany najlepszym bramkarzem, Bartek Zdziarski zdobył koronę króla strzelców, trzeba też przyznać, że świetny turniej rozegrał Błażej Tłaczała, a na wyróżnienie zasłużyła cała drużyna. Orliki ostatecznie zajęły IV miejsce pechowo przegrywając w półfinale w rzutach karnych oraz ulegając w meczu o III miejsce Szkole Brytyjskiej.

Także Młodziki rozegrały bardzo dobry turniej, w finale nieznacznie przegrały z Varsovią zajmując II miejsce, Kornel Tłaczała został najlepszym bramkarzem turnieju.

Uroczystości otwarcia  i podsumowania  rozgrywek, a także ceremonia wręczania pucharów i nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych uświetniły  swoją obecnością Siostra Leonarda i Siostra Wizenna. Siostry gorąco dopingowały  naszych  uczniów i wspierały słowami  zachęty  do podjęcia  walki.  

Równie  niezawodną grupę tworzą  rodzice młodych piłkarzy.   Turniej nie mógłby się odbyć bez ich wsparcia i pracy. Tegoroczne rozgrywki  ubogacone zostały dzięki inicjatywie Państwa Solarz, którzy wyszli z pomysłem turniejowej kawiarenki, zorganizowali zasoby i obsadę.  Entuzjazm  udzielił się sporej grupie rodziców, którzy do kawiarenki dostarczyli wypieki, owoce, napoje. Byli to państwo: Pomarańscy, Wojczakowscy, Świerszcz, Mazur, Skawińscy, Tłaczała, Iskra,  Sienkiewicz, Pajęccy, Bodnaruś, Zdziarscy, Bińkowscy, Jóźwik, Ossowscy. Swoje wypieki przekazała także uczynna i niezawodna Siostra Bogusława. O sprzedaż tych pyszności zadbali państwo Solarz, Bernaś, Tłaczała, Wojczakowscy, Świerszcz, Śpiewak, panie Biełanowicz, Pomarańska, Zdziarska, Prokop, Jóźwik, Mazur, Lipiecka, Iskra ipan Skawiński. Dzięki temu  zaangażowaniu tegoroczna  edycja rozgrywek była naprawdę bardzo udana, dorośli  mogli się cieszyć razem z dziećmi piłkarskim świętem.

Funkcje sędziowskie podczas turnieju pełnili panowie Piotr Sołyga i Wojciech Średnicki, inni rodzice – panowie Piotr Tłaczała i Mariusz Solarz  zapewnili  transport rzeczy potrzebnych  na turnieju i przygotowanie hali  do zawodów.

Obecność  rodziców, ich pomoc,  duchowe wsparcie i doping uczyniły  zawody prawdziwym świętem sportu i lekcją patriotyzmu. Święto Niepodległości można uczcić także na sportowo i przeżywać rodzinnie.

POWRÓT