W progach Muzeum Geologii

3b_muzeum_2015_2016_grohg

W progach Muzeum Geologii

W czasie egzaminu szóstoklasisty  w dniu 5 kwietnia klasa 3b udała się na wycieczkę do Muzeum Geologii. Dzieci wraz ze swoją wychowawczynią p. Pauliną Dąbrowską wyruszyły o godzinie  8.15 z metra Kabaty, podróż trwała krótko,  około  20 minut,  bo Muzeum Geologii znajduje się tuż przy stacji Metro Pole Mokotowskie.
Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej dotyczącej paleontologii, czyli przeszłości geologicznej i organizmów  kopalnych żyjących na długo przed człowiekiem. Druga część zwiedzania dotyczyła archeologii, która odtwarza społeczno- kulturową przeszłość człowieka. Lekcja również  nawiązywała do  badań skamieniałości i działalności życiowej organizmów. Uczestnicy tego edukacyjnego spotkania poznali znaczenie surowców mineralnych, ich zastosowanie i miejsce występowania. Dzieci mogły zobaczyć z bliska; dotknąć i powąchać minerały.
Po niezwykle interesujących zajęciach cała grupa ruszyła w kierunku metra, w czasie spaceru tata Antka bardzo dokładnie opowiedział dzieciom o historii Mokotowa, ponieważ  wychował się w tej części Warszawy. Dzieci widziały więzienie na Mokotowie, piękne uliczki i kamienice, największym uznaniem cieszyło się miejsce po byłym sklepie za tzw. „żółtymi firankami”, gdzie mogli robić zakupy tylko ludzie zasiadających na wyższych szczeblach politycznych za czasów z PRL-u.
Po godzinnym spacerze po centrum Warszawy, wszyscy byli bardzo zmęczeni i zdecydowali się wrócić do szkoły. Dzień był słoneczny, dlatego klasa resztę wolnych chwil spędziła bawiąc się na placu zabaw.
POWRÓT