W stronę gwiazd – kl. 3a

muze_3a_2015_2016_technn4

W stronę gwiazd – kl. 3a

W dniu 5 kwietnia klasa 3a udała się na wycieczkę do Muzeum Techniki na lekcję  „Podróżowanie do Gwiazd”. Pani przewodnik opowiedziała uczniom o pierwszych lotach kosmicznych oraz związanych z nimi nadziejami i ciekawostkami.
W astronomicznej części ekspozycji prezentowała historię astronomii ze szczególnym zaakcentowaniem osiągnięć Apollo 11. Dzieci poznały historię rozwoju lotów astronomicznych. Mogły  zobaczyć ilustracje i  repliki przyrządów do obserwacji nieba Mikołaja Kopernika oraz teleskopy pochodzące z XIX i XX wieku.
Nie obyło się bez pokazów modeli statków kosmicznych: Sputnik 1, Sputnik 2, Wostok 1, kabin załogowych Apollo i Gemini, rakiety nośnej Saturn V, lądownika księżycowego  LM, promu  kosmicznego Columbia.
W części astronautycznej ekspozycji uczniowie poznali historię lotu pierwszego człowieka w przestrzeń kosmiczną oraz przebieg lotu gen. Mirosława Hermaszewskiego Lekcja ich bardzo zainteresowała i nie obyło się bez licznych pytań zaciekawionych dzieci.
Po lekcji zwiedziły one  również inne sale muzeum i ekspozycje poświęcone wynalazkom techniki, z których obecnie, choć  w zmienionej, nowoczesnej formie, korzystamy. Po zwiedzaniu w Pałacu Kultury i Nauki, uczniowie kupili pamiątki związane z naszym Miastem. Lekcja była dla nich  bardzo interesująca.
POWRÓT