Witaj szkoło!

9Y14236

Witaj szkoło!

Upalne wakacje dobiegły końca. Szkoła lśni, przygotowana do lekcji. Pierwszy dzień września przypada w gorący, słoneczny wtorek. Godzina zero… czyli dziewiąta, a kaplica zapełnia się odświętnie ubranymi rodzicami i biało-granatowymi strojami uczniów. Opalone twarze i radość ze spotkania z ulubioną koleżanką i kolegą.  Inaugurującą rok szkolny Mszę św. odprawia ks. Franciszek Szklarski – nowy kapelan szkoły, kapłan ze Zgromadzenia Księży Saletynów. Nowy ksiądz kapelan dostrzegł związek pomiędzy numerem szkoły a najlepszą szkolną oceną. Zachęcił uczniów do dobrego startu hasłem „Lubię szkołę sześć, lubię ocenę sześć!”, które dzieci chętnie podjęły.
Siostra Dyrektor powitała przybyłych, przedstawiła nowych pracowników szkoły. Wiele emocji – jak zwykle – wzbudziło odczytanie list uczniów klas pierwszych, a następnie czwartych, powstałych z dwu dawnych zespołów trzecioklasistów. Następnie uczniowie przeszli do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Miłe powakacyjne, krótkie (bo upał narastał…) ale pełne radości spotkanie. Jeszcze garść informacji o lekcjach, ich plan i … rok szkolny otwarty! Do pracy gotowi, start