Witajcie wakacje!

0123.DSCN9908 (1024x768)

Witajcie wakacje!

W dniu 22 czerwca nadszedł czas pożegnania ze szkołą i zakończenia roku szkolnego. O godzinie 9. 00 wszystkie klasy z wychowawcami zajęły wyznaczone miejsca w kaplicy. Uczniom jak zwykle w uroczystych chwilach  towarzyszyli rodzice. Msza św. odprawiona została przez ks. Piotra, saletyna, współbrata naszego  chorego księdza kapelana Franciszka. Ksiądz zwrócił uwagę na wartość szczęścia, do którego człowiek został przez Boga powołany, ale często nie wie on, gdzie tego szczęścia szukać lub  błądzi, bo zatrzymują człowieka jego namiastki.

Śpiew uwielbiający Pana brzmi w takich dniach wyjątkowo. Po zakończonej Eucharystii s. Gabriela zwróciła się do zebranych ze słowami podziękowania za rok szkolny  i z życzeniami, aby wyczekiwane wakacje przyniosły uczniom,  nauczycielom i pracownikom szkoły zasłużony wypoczynek i zadowolenie. Do tych miłych słów dołączyła się s. Leonarda.

Następnie wszyscy uczniowie zebrali się w klasach,  tam  wychowawcy wręczyli im dyplomy, nagrody oraz najważniejszy dokument – świadectwo promujące do kolejnej klasy. Życzenia najmilszych wakacji powtarzały się i teraz. Podziękowania za ofiarną współpracę otrzymali także rodzice. Uczniowie i ich rodzice złożyli na ręce nauczycieli i wychowawców podziękowania za pracę w tym roku szkolnym.

Wakacje  zostały otwarte… Zabrzmi znów wesoły śpiew swobody i lata:

„Chorałem dźwięków dzień rozkwita,
Jeszcze od rosy rzęsy mokre,
We mgle turkocze pierwsza bryka,
Słońce wyrusza na włóczęgę.

Drogą pylistą, drogą polną
Jak kolorowa panny krajka,
Słońce się wznosi nad stodołą
Będziemy tańczyć walca.”