Wizyta w Pałacu Prezydenckim kl. 1a i 1c

Wizyta w Pałacu Prezydenckim kl. 1a i 1c

We wtorek, 26 kwietnia  o godz. 9: 30  klasy pierwsze wyruszyły na spotkanie z Pierwszą Damą – Panią Agatą Kornhauser – Duda. Dzień zaczynał się wyjątkowo słonecznie i ciepło.
Również nasze myśli i emocje z pierwszą wizytą w tak szczególnym miejscu były podniosłe. Także spotkanie z wyjątkową osobą, żoną prezydenta było  wyczekiwane i upragnione przez nas wszystkich.
Dotarliśmy na godz. 11:45. W wejściu powitał nas pan z Biura Ochrony Rządu. Każda osoba musiała być dokładnie sprawdzona i przejść miała przez specjalną kabinę. Uczniowie po kolei wchodzili do holu, na którym czekała pani przewodnik, która nas miała oprowadzić po Pałacu Prezydenckim.  Gdy już wszyscy byliśmy sprawdzeni,  udaliśmy się do Sali Chorągwianej, w której miało nastąpić spotkanie.
Z wielkim przejęciem oczekiwaliśmy momentu ujrzenia  Pani Prezydentowej . Pani Agata powitała nas bardzo serdecznym uśmiechem i gestem otwartych ramion.  W pierwszych słowach podzieliła naszą radość ze wspólnego spotkania. Wystąpili reprezentanci klas: Franek Dela ofiarował bukiet pięknych kwiatów, a  Karolina,  Emilia i Karol  zadeklamowali wiersz Władysława Bełzy pt. „Modlitwa za Ojczyznę”. Pozostali uczniowie wręczali rysunki przedstawiające Parę Prezydencką w pracy. Pani Agata przykucnęła i z uwagą oglądała każdą pracę i zadawała pytania autorowi danego dzieła. Nawet się trochę rozmarzyła, że bardzo pragnie takiego zwyczajnego spaceru z rodziną jak widać na rysunku Ninki. Dzieci ze swobodą odpowiadały na każde pytanie. Następnie klasa 1c wręczyła piękną laurkę  i również przedstawicielka tej klasy recytowała wiersz o treści patriotycznej, co wywołało kolejny uśmiech na twarzy Pani Agaty.
Następnie dzieci zostały zapytane, czy znają jakieś piosenki i czy mogłyby zaśpiewać. Jednogłośnie odpowiedziały, że TAK znają. Najpierw odśpiewały pieśń z okazji rocznicy chrztu Polski „ Gdzie chrzest, tam nadzieja”, a następnie wspólnie zaśpiewaliśmy głośno, prosto z serca hymn szkoły. Pani Agata była wyraźnie wzruszona słowami hymnu i  zapytała, kiedy obchodzimy Święto Naszej Patronki. Siostra Leonarda  zaprosiła serdecznie do naszej szkoły Panią Prezydentową, na co ochoczo przytaknęła, dając nadzieję odwiedzin w naszej szkole. Czas niestety szybko upływał w tak miłym towarzystwie. Pani Agata jeszcze raz podziękowała w imieniu Pana Prezydenta i swoim za odwiedziny oraz piękne laurki i rysunki. Obiecała, że zrobi z nich wystawę.
Poczęstowała każdego z nas polskimi krówkami, w biało czerwonych papierkach na wzór flagi państwowej z logo Pałacu Prezydenckiego. Każdy otrzymał białe pudełeczko ze słodkimi krówkami od Pani Prezydentowej. Tym słodkim akcentem rozstaliśmy się z Panią Agatą, aby móc dalej zwiedzać kolejne wytworne pomieszczenia Pałacu Prezydenckiego.
Pani przewodnik zaprowadziła nas do Sali Kolumnowej, gdzie siedząc na dywanie słuchaliśmy z zapartym tchem historii tego miejsca. Aż w pewnym momencie otworzyły się wielkie drzwi i ujrzeliśmy we własnej osobie Pana Prezydenta, który na nasz widok szeroko się uśmiechnął.  Choć był bardzo zajęty po konferencji prasowej z Polakami ze Wschodu, podszedł do nas i powiedział, że bardzo się cieszy, że przyszliśmy do Niego w odwiedziny. Ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia z Panem Prezydentem i również podziękowaliśmy za gościnę, s. Leonarda zapewniła o modlitwie za Pana Prezydenta i Jego bliskich oraz współpracowników. Czas nam szybko mijał i pełni wrażeń oraz serdecznych przeżyć musieliśmy wracać szybko do szkoły na obiad.  
POWRÓT

Wizyta w Pałacu Prezydenckim kl. 1a i 1c

We wtorek, 26 kwietnia  o godz. 9: 30  klasy pierwsze wyruszyły na spotkanie z Pierwszą Damą – Panią Agatą Kornhauser – Duda. Dzień zaczynał się wyjątkowo słonecznie i ciepło.
Również nasze myśli i emocje z pierwszą wizytą w tak szczególnym miejscu były podniosłe. Także spotkanie z wyjątkową osobą, żoną prezydenta było  wyczekiwane i upragnione przez nas wszystkich.
Dotarliśmy na godz. 11:45. W wejściu powitał nas pan z Biura Ochrony Rządu. Każda osoba musiała być dokładnie sprawdzona i przejść miała przez specjalną kabinę. Uczniowie po kolei wchodzili do holu, na którym czekała pani przewodnik, która nas miała oprowadzić po Pałacu Prezydenckim.  Gdy już wszyscy byliśmy sprawdzeni,  udaliśmy się do Sali Chorągwianej, w której miało nastąpić spotkanie.
Z wielkim przejęciem oczekiwaliśmy momentu ujrzenia  Pani Prezydentowej . Pani Agata powitała nas bardzo serdecznym uśmiechem i gestem otwartych ramion.  W pierwszych słowach podzieliła naszą radość ze wspólnego spotkania. Wystąpili reprezentanci klas: Franek Dela ofiarował bukiet pięknych kwiatów, a  Karolina,  Emilia i Karol  zadeklamowali wiersz Władysława Bełzy pt. „Modlitwa za Ojczyznę”. Pozostali uczniowie wręczali rysunki przedstawiające Parę Prezydencką w pracy. Pani Agata przykucnęła i z uwagą oglądała każdą pracę i zadawała pytania autorowi danego dzieła. Nawet się trochę rozmarzyła, że bardzo pragnie takiego zwyczajnego spaceru z rodziną jak widać na rysunku Ninki. Dzieci ze swobodą odpowiadały na każde pytanie. Następnie klasa 1c wręczyła piękną laurkę  i również przedstawicielka tej klasy recytowała wiersz o treści patriotycznej, co wywołało kolejny uśmiech na twarzy Pani Agaty.
Następnie dzieci zostały zapytane, czy znają jakieś piosenki i czy mogłyby zaśpiewać. Jednogłośnie odpowiedziały, że TAK znają. Najpierw odśpiewały pieśń z okazji rocznicy chrztu Polski „ Gdzie chrzest, tam nadzieja”, a następnie wspólnie zaśpiewaliśmy głośno, prosto z serca hymn szkoły. Pani Agata była wyraźnie wzruszona słowami hymnu i  zapytała, kiedy obchodzimy Święto Naszej Patronki. Siostra Leonarda  zaprosiła serdecznie do naszej szkoły Panią Prezydentową, na co ochoczo przytaknęła, dając nadzieję odwiedzin w naszej szkole. Czas niestety szybko upływał w tak miłym towarzystwie. Pani Agata jeszcze raz podziękowała w imieniu Pana Prezydenta i swoim za odwiedziny oraz piękne laurki i rysunki. Obiecała, że zrobi z nich wystawę.
Poczęstowała każdego z nas polskimi krówkami, w biało czerwonych papierkach na wzór flagi państwowej z logo Pałacu Prezydenckiego. Każdy otrzymał białe pudełeczko ze słodkimi krówkami od Pani Prezydentowej. Tym słodkim akcentem rozstaliśmy się z Panią Agatą, aby móc dalej zwiedzać kolejne wytworne pomieszczenia Pałacu Prezydenckiego.
Pani przewodnik zaprowadziła nas do Sali Kolumnowej, gdzie siedząc na dywanie słuchaliśmy z zapartym tchem historii tego miejsca. Aż w pewnym momencie otworzyły się wielkie drzwi i ujrzeliśmy we własnej osobie Pana Prezydenta, który na nasz widok szeroko się uśmiechnął.  Choć był bardzo zajęty po konferencji prasowej z Polakami ze Wschodu, podszedł do nas i powiedział, że bardzo się cieszy, że przyszliśmy do Niego w odwiedziny. Ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia z Panem Prezydentem i również podziękowaliśmy za gościnę, s. Leonarda zapewniła o modlitwie za Pana Prezydenta i Jego bliskich oraz współpracowników. Czas nam szybko mijał i pełni wrażeń oraz serdecznych przeżyć musieliśmy wracać szybko do szkoły na obiad.  
POWRÓT