Wspaniała Łeba 2016

leba_zielona_sz_2015_2016_3i2007

Wspaniała Łeba 2016

Pod koniec maja klasa 2c i 3b wybrały się na wspólną wycieczkę do Łeby.  Uczniowie w dniu wyjazdu byli podekscytowani i szczęśliwi. W drodze nad morze byli w nowej świątyni pw. Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Miejsce to okazało się wyjątkowo piękne, w środku uczniowie zobaczyli wiele witraży i obrazów, które przybliżyły im życie świętych i historię chrześcijaństwa. W dniu przyjazdu dzieci szybko rozlokowały się w pokojach i poszły  nad upragnione morze. Spacery nad morze stały się codziennym zwyczajem i sprawiały dzieciom wiele przyjemności.
W wtorek grupa wybrała  się do Słowińskiego Parku Narodowego, podróż była niezwykła, ponieważ płynęli na wydmy statkiem do  miejscowości o nazwie Rąbek. Następnie  przeszli ścieżką przyrodniczą, dzięki której poczuli się jak w krainie Alicji.  Ze ścieżki wyszyli wprost na panoramę Wydm Białych, gdzie po krótkiej wspinaczce dzieci mogły poddać się szaleństwu turlania  po piasku. Kolejnym punktem zwiedzania była Wyrzutnia Rakiet,   później dzieci pełne wrażeń wróciły  już do ośrodka.
Kolejnego dnia wyjechali na Półwysep Helski, tam czekało na nich wiele atrakcji, ponieważ była to Dzień Dziecka. Zwiedzili Latarnię Morską, potem wybrali się na rejs statkiem po Bałtyku.  Największą atrakcją dla dzieci był trening fok i wizyta w  „Chacie Rybaka” w Jastarni.
Przedostatniego dnia nasze dzieci odwiedziły  Skansen w Klukach, gdzie  poznały historię ludności Sowińców. Następnie weszły się na Górę Rowokół, skąd  mogły zobaczyć najpiękniejszy widok rozciągający się na wybrzeże.
Ostatniego dnia dzieci miały dzień pełen wrażeń, mogły wykąpać się w morzu, odpocząć i pobawić się na plaży. Największą przyjemność  sprawiła budowa zamków na piasku i zabawa w miasteczku rozrywki.
Na koniec  wyjazdu dzieci dostały dyplomy i nagrody. Wyjazd był dobrym doświadczeniem, dzieci wróciły wypoczęte i opalone, pełne wrażeń i ciekawych wspomnień.
POWRÓT
leba_zielona_sz_2015_2016_3i2007

Wspaniała Łeba 2016

Wspaniała  Łeba 2016

 
Pod koniec maja klasa 2c i 3b wybrały się na wspólną wycieczkę do Łeby.  Uczniowie w dniu wyjazdu byli podekscytowani i szczęśliwi. W drodze nad morze byli w nowej świątyni pw. Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Miejsce to okazało się wyjątkowo piękne, w środku uczniowie zobaczyli wiele witraży i obrazów, które przybliżyły im życie świętych i historię chrześcijaństwa. W dniu przyjazdu dzieci szybko rozlokowały się w pokojach i poszły  nad upragnione morze. Spacery nad morze stały się codziennym zwyczajem i sprawiały dzieciom wiele przyjemności.
W wtorek grupa wybrała  się do Słowińskiego Parku Narodowego, podróż była niezwykła, ponieważ płynęli na wydmy statkiem do  miejscowości o nazwie Rąbek. Następnie  przeszli ścieżką przyrodniczą, dzięki której poczuli się jak w krainie Alicji.  Ze ścieżki wyszyli wprost na panoramę Wydm Białych, gdzie po krótkiej wspinaczce dzieci mogły poddać się szaleństwu turlania  po piasku. Kolejnym punktem zwiedzania była Wyrzutnia Rakiet,   później dzieci pełne wrażeń wróciły  już do ośrodka.
Kolejnego dnia wyjechali na Półwysep Helski, tam czekało na nich wiele atrakcji, ponieważ była to Dzień Dziecka. Zwiedzili Latarnię Morską, potem wybrali się na rejs statkiem po Bałtyku.  Największą atrakcją dla dzieci był trening fok i wizyta w  „Chacie Rybaka” w Jastarni.
Przedostatniego dnia nasze dzieci odwiedziły  Skansen w Klukach, gdzie  poznały historię ludności Sowińców. Następnie weszły się na Górę Rowokół, skąd  mogły zobaczyć najpiękniejszy widok rozciągający się na wybrzeże.
Ostatniego dnia dzieci miały dzień pełen wrażeń, mogły wykąpać się w morzu, odpocząć i pobawić się na plaży. Największą przyjemność  sprawiła budowa zamków na piasku i zabawa w miasteczku rozrywki.
Na koniec  wyjazdu dzieci dostały dyplomy i nagrody. Wyjazd był dobrym doświadczeniem, dzieci wróciły wypoczęte i opalone, pełne wrażeń i ciekawych wspomnień.
POWRÓT