Wycieczka klas III do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego

osrodek_misyjny_2014_2015w02

Wycieczka klas III do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego

Wycieczka klas III do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie

16 października 2014 roku klasy IIIa i b wybrały się na wycieczkę do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie. Podróż trwała krótko,
bo Salezjanie prowadzą swoje dzieło na ul. Korowodu. Bardzo ciepło
i serdecznie na progu domu powitał nas ks. Marek Kowalski, salezjanin, który spędził na misjach 18 lat, a teraz jest dyrektorem wspomnianego Ośrodka.

Ks. Marek zaprosił nas do środka, gdzie czekała na nas niespodzianka: spotkanie z wolontariuszką Wiolettą, która wróciła z misji w Zambii.
Pani Wiola opowiedziała nam o dzieciach tam żyjących, biedzie i potrzebach jakie wynikają z takich warunków. Zwieńczeniem spotkania z p. Wiolettą był film o placówce na której wolontariuszka  pracowała.

Następnie udaliśmy się na  zwiedzanie Muzeum Misyjnego. Tym razem naszym przewodnikiem był sam ks. Marek, który z dowcipem i wiedzą misyjną oprowadził  nas po Muzeum. Przepięknie pokazany każdy kontynent, kultura, stroje, zabawki, środki transportu, zwierzęta, religia pomogły nam zrozumieć, jak ważni są w tych krajach misjonarze głoszący Ewangelię. Zwieńczeniem zwiedzania była modlitwa w kaplicy salezjańskiej w intencji misji, misjonarzy, a także zmarłego ks. Władysława. Żegnając się z ks. Markiem przekazaliśmy skromny datek na misje, który udało nam się zebrać w klasie z własnych oszczędności.

POWRÓT