Wycieczka rowerowa do Powsina

wycieczka_rowerow_2015_2016_g2m01

Wycieczka rowerowa do Powsina

16 września uczniowie klasy 2b pod batutą pana Sobkowicza, s.Bartłomiei i licznej grupy rodziców wyruszyli  na  wyprawę rowerową do Powsina i Lasu Kabackiego.
W otoczeniu pięknej zieleni i mieszkańców leśnej strefy przyrody, okryci ciepłymi promieniami słońca, w lekkim powiewie chłodnego wiatru, przemierzali trasę pielgrzymów w kierunku najpiękniejszego Domu Maryi w Powsinie czyli Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej. Chcieli  bowiem zawierzyć nowy rok nauki w klasie drugiej i całą wspólnotę klasową w ręce Matki, by każda chwila dzięki wstawiennictwu Maryi, pozwoliła im wzrosnąć w mądrości, w łasce u Boga i ludzi.
W Powsinie powitał grupę  bardzo bliski naszym sercom ksiądz prałat Świstak. Jako kustosz sanktuarium, w radosnym śpiewie wprowadził nas przed oblicze Matki i opowiedział niezwykłe historie związane z istnieniem Powsińskiego Sanktuarium. Modlitwa różańcowa stała się  bramą pozostawienia wszystkich intencji, które pielgrzymi zapisali wcześniej na kartkach, ale  i przywieźli w sercach. Kapłańskie błogosławieństwo umocniło dzieci i opiekunów, pozwoliło z ufnością wkroczyć w nowy etap uczniowskiej drogi. Klasa 2 b złożyła  Bogu dzięki za wszystkie dary, jednak słowo „dziękuję” objęło w sposób szczególny każdego ucznia, najbliższych z rodziny i możliwość nauki w naszej  szkole.
POWRÓT