Wyniki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach

01.MMSP_2017-21

18 listopada w Wesołej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich. Wzorem ostatnich lat do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny reprezentujące naszą szkołę:

1. Tadeusz Rylski, Mikołaj Szaniawski, Michał Jażdżyk, Zofia Stankiewicz,
2. Bartosz Jażdżyk, Witold Swacha, Maksymilian Kuś, Alicja Przybylik,
3. Michał Grzegrzółka, Paweł Bańkowski, Stanisław Taraszkiewicz, Aleksandra Swacha

Po zaciętym ośmiorundowym boju, w którym wzięło udział łącznie 78 reprezentacji szkół podstawowych z całego Mazowsza pierwszej drużynie udało się wywalczyć doskonałe czwarte miejsce (z 7. pozycji startowej), druga drużyna wspięła się na miejsce 16. (z 19.), nasi najmłodsi reprezentanci zdobyli 49. miejsce, potwierdzając swoją pozycję startową.

Sukces w klasyfikacji indywidualnej odniosła Alicja Przybylik zdobywając srebrny medal na 4. szachownicy. Ala wygrała wszystkie partie (!), o miejscu na podium zadecydował wynik całej drużyny.