Wyprawa do TVP

TVP_2015_2016_rf_r31

Wyprawa do TVP

Wyprawa do TVP

W dniu 8 marca klasa 6 b wybrała się na wycieczkę  do siedziby TVP, by poznać to miejsce od  kuchni. Powiedzonko sprawdziło się dosłownie za  dwie godziny.
Dojazd metrem, szatnia, powitanie z panem przewodnikiem i … w drogę. Uczniowie mieli okazję zobaczyć studia, w których nagrywane są popularne programy: „Jaka to melodia”, „Świat się kręci”, „Pytanie na śniadanie”. W studiu sportowym dowiedzieli się, do czego służą poszczególne urządzenia i jakiej obróbce podlega  materiał zanim trafi na  antenę.
Szóstoklasiści nie mogli uwierzyć, że w gigantycznej hali po każdym nagraniu zmienia się dekoracje, by nagrywać inny  program. „Tyle pracy!” – kręcili  ze zdumieniem głowami. Trafili także do takiego studia, w którym dekoracja  nie   jest zmieniana. Wreszcie doszli i  do wspomnianej na wstępie kuchni – stylowego studia z atrapami jedzenia, w którym nagrywany jest popularny program „Pytanie na śniadanie”.
Wszystko  było intrygujące, bo przecież tak znane, a tak niedostępne. Na koniec  pan przewodnik zabrał wycieczkę do niewielkiego muzeum. Tam zgromadzono dawny  sprzęt do  nagrywania i odtwarzania.
Krótka wycieczka  klasy 6b okazała  się  niezwykle  ciekawa.   
POWRÓT