Zajęcia edukacyjne w Piotrkowie Trybunalskim

fabryka_bomb_2015_2016_3e01

Zajęcia edukacyjne w Piotrkowie Trybunalskim

 

9 listopada był dniem szczególnej radości wspólnego pielgrzymowania i niecodziennej edukacji dla uczniów klas 2a  i 2b. Już o godz. 9.00 wszyscy wyruszyli razem na wycieczkę autokarową do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie miały odbyć się ciekawe zajęcia – pokaz produkcji bombek choinkowych.

Podczas porannej modlitwy dzieci  dowiedziały  się  o niespodziance, którą przygotowała na zbliżający się dzień wychowawczyni kl. 2b – s. Bartłomieja.   Zaplanowała ona  odwiedziny  Matki Bożej w pięknym Sanktuarium Maryjnym w Smardzewicach. Z Bożym błogosławieństwem i w radości Ducha Świętego oczekiwali zatem  na dary, które niósł ze sobą kolejny dzień.

W Smardzewicach powitał wycieczkowiczów brat Karol, nowicjusz franciszkański. Z pasją opowiedział  historię powstania sanktuarium i cudownego obrazu   z wizerunkiem Matki Bożej. Uczniowie i nauczyciele zawierzyli Maryi swoje  intencje, modlili się za ojczyznę, swoje rodziny, wszystkich uczniów i pracowników  szkoły. Zaskoczeniem okazał się konkurs, który zaproponował brat na zakończenie  niecodziennej wizyty. Polecił on  zliczyć wszystkich aniołów i świętych przedstawionych w figurach i na obrazach w sanktuarium. Było wiele emocji  bowiem liczeniu nie było końca. Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali piękne obrazki.

Drugą część wycieczki wypełniły zapowiedziane warsztaty w fabryce bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Niezwykle interesujący proces powstawania bombki choinkowej, któremu dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska, zachęcił  je do podjęcia próby, by samodzielnie zaprojektować i udekorować własną  bombkę. „Jak pięknie jest samemu coś tworzyć!” – słyszeliśmy wokół  zachwyty młodych artystów. Sklep z przepięknymi bombkami dopełnił radości wszystkich uczestników wyprawy. Zakupione prezenty dla najbliższych mogły wyrazić z serca płynącą wdzięczność za otrzymywany codziennie bukiet miłości.

POWRÓT