1 września 2016r. – Witajcie! Wypłyńcie na głębię…

09-01_1-rozpoczecie-roku

Pierwszy dzień września powitał uczniów słoneczną pogodą i wysoką temperaturą. Tymczasem znów zadźwięczał szkolny dzwonek i szeregi uczniów wypełniły kaplicę. Towarzyszyli im rodzice, którym też zwykle udziela się atmosfera chwili. Galówki uczniów i eleganckie stroje dorosłych podkreśliły doniosłość wydarzenia. Oto otwiera się kolejny rok życia i pracy dziecka…

Uroczysta Msza św. rozpoczęła się o godzinie 9.

„Wypłyń na głębię i zarzuć sieci na połów” – Ewangelia opisująca cudowny połów ryb nie była wybierana specjalnie. Chrystus skierował te słowa do uczniów, rodziców i nauczycieli, by wypełniały się w ich życiu. Uroczysta Msza św. zakończona została hymnem szkoły i specjalnym błogosławieństwem księdza kapelana.
Najmocniej przeżywały ten dzień dzieci, które dopiero zaczynają naukę – w tym roku jest w szkole 36 pierwszoklasistów, po osiemnaścioro w każdej w dwóch klas. Po powitaniu zebranych przez Siostrę Gabrielę, Przełożoną Domu, zostały odczytane listy uczniów klas pierwszych, a oni stawali przed ołtarzem ze swoją wychowawczynią. W tym roku nad najmłodszymi uczniami pochylą się pani Mira Bednarz i s. Mikołaja.
Sporo emocji budzi także nowy skład klas czwartych. Także ci uczniowie stanęli przy ołtarzu ze swoimi nowymi wychowawczyniami. Są to w tym roku panie Joanna Ślubowska, Katarzyna Skubis i Barbara Skowron. Wkrótce wszyscy uczniowie odbyli krótkie spotkanie z wychowawcą w swoich klasach. Od jutra kolejny krok szkolnej pracy.

2 dzień września – pierwszy piątek miesiąca i poświęcenie przyborów szkolnych

Msza św. o godzinie 8.30 zgromadziła wszystkich uczniów wraz z nauczycielami. Po zakończonej Mszy św. ksiądz Franciszek poświęcił odnowiony szkolny placyk zabaw, a potem przybory szkolne wszystkich uczniów.
Z Bożym błogosławieństwem rozpoczęła się druga lekcja, a z nią wyruszyliśmy w kolejny szkolny rok.

POWRÓT