2a – z pamiętnika warszawiaka – zima

Z pamiętnika warszawiaka klasa 2 a – zima

Tegoroczna zima płatała nam figle. Było raz ciepło, a raz mroźno.

Wykorzystaliśmy  te dni na zimowe zabawy w Lesie Kabackim. Zabezpieczeni w kombinezony i ciepłe buty często wyruszaliśmy naszą klasową gromadą na leśne ścieżki. Przygotowaliśmy zimowy sprzęt: kolorowe, plastikowe,  lekkie – świetne do jazdy po śniegu i lodzie „jabłuszka’’. Zabawa była wspaniała. Wszyscy dbaliśmy o bezpieczeństwo swoje i kolegów oraz spacerowiczów. Cudownie biały śnieg, piękne słońce, błękitne niebo. Takie lekcje w terenie lubimy najbardziej.

Najwięcej radości przyniosło nam odkrycie jazdy na „pingwina”- polecamy. Powstały też śnieżne rzeźby  igloo z zapasem  śnieżnych kul oraz piękny śnieżny fotel dla speakera komentującego najlepsze zjazdy na zimowym sprzęcie. Te kilka dni w zimowym lesie to wspaniale spędzony czas z przyrodą za” Pan brat”.

POWRÓT