3b na wycieczce ornitologicznej

10 września klasa 3b wybrała  się na swoją pierwszą powakacyjną wycieczkę. O godz. 9 uczniowie wraz z opiekunami udali się do autokaru, a następnie pojechali do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Tego dnia pogoda sprzyjała terenowym zajęciem, było ciepło i słonecznie. Podróż minęła szybko, bo park ten  znajduje się blisko Warszawy, w powiecie piaseczyńskim. Pierwszym punktem wycieczki było śniadanie na łonie natury. Dzieci skorzystały z będących tam wiat turystycznych, stołów, ławek; a jedzenie w takich warunkach i na świeżym powietrzu było wyjątkowo smaczne.

Po udanym posiłku, pani leśnik zabrała małych badaczy na wycieczkę ornitologiczną. W lesie dzieci zostały zaopatrzone w podstawową wiedzę o ptakach, zdobyły też wiele ciekawostek. Młodzi przyrodnicy dowiedzieli się sporo o obrączkowaniu ptaków, ich zwyczajach, migracjach oraz o warsztacie pracy ornitologa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się budki lęgowe dla ptaków, jak i nietoperzy (ich budowa, cechy charakterystyczne). Mali poszukiwacze ciekawostek przyrodniczych aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i chętnie dzielili się swoimi  spostrzeżeniami.

Bardzo ważnym punktem tychże zajęć w terenie było udanie się na wieżę obserwacyjną. Nie kalkulator, nie komputer, lecz lornetka stała się najważniejszym atrybutem. Udało się zobaczyć sporo ptaków, najwięcej jednak kaczek. Po intensywnych obserwacjach dzieci uczestniczyły w zabawie edukacyjnej, a potem skorzystały z uroków tamtejszego placu zbaw. Po dniu pełnym informacji, wrażeń, pobytu na świeżym powietrzu, wróciły do szkoły na smaczny obiad.

POWRÓT