Akcja INTEGRACJA, czyli klasy siódme na zielonej szkole

Ten rok szkolny był dla naszych uczniów niezwykle trudny. Początek roku szkolnego mogliśmy rozpocząć wspólnie z naszymi przyjaciółmi, koleżankami, kolegami i nauczycielami. Jednak ta radość nie trwała długo, ponieważ już pod koniec października musieliśmy rozpocząć naukę on-line w naszych domach. Był to czas wytężonej pracy, szczególnej uwagi, by być przygotowanym i aktywnym na nieco innych lekcjach. Bardzo brakowało nam rozmów i spotkań z rówieśnikami, dlatego kiedy tylko dowiedzieliśmy się o możliwości wspólnego wyjazdu, nasza radość była ogromna. Z optymizmem możemy stwierdzić, że był to czas dla nas. Mogliśmy spędzić wspólne chwile, wymieniać się doświadczeniami, wrażeniami i emocjami. Każdy z nas się zmienił, każdy z nas na nowo musiał przypomnieć sobie, co jako klasa lubimy najbardziej i co musimy zrobić, aby nadrobić ten czas, kiedy byliśmy w domach i uczyliśmy się on-line.

Nasze wychowawczynie (s. Edyta, pani Agnieszka Śledź, pani Agnieszka Skamrot, pani Katarzyna Duda)  zadbały o to, by na tej zielonej szkole każdy z nas czuł się bezpiecznie. Byliśmy otoczeni opieką, wsparciem, pomocą i dobrym słowem, które dla nas w tamtym czasie było bardzo ważne. Miejsce, w którym przyszło nam spędzić 5 dni zielonej szkoły to Farma Kalina w Łasku. Każdy z naszych opiekunów i animatorów starał się, abyśmy mogli wspaniale spędzić ten niezwykle cenny i ważny dla nas czas. 5 dni minęło nam przy wspólnej zabawie oraz cieszeniu się, że jesteśmy razem i choć na chwilę możemy powrócić do normalności.

Wyjechaliśmy z Warszawy 13 czerwca o godzinie 7.00. Podróż, choć długa, minęła nam bardzo szybko, bo byliśmy zafascynowani naszym wspólnym pobytem poza domem. Każdy z nas mógł ten czas wykorzystać najlepiej jak potrafił. Był moment na sen, wspólne rozmowy, czytanie książek, gry planszowe czy oglądnie filmów. Z pewnością każdy znalazł coś dla siebie. Na miejsce dojechaliśmy o godzinie 15.00 następnie rozlokowanie w pokojach i obiad. Od godziny 16.00 mieliśmy już wszystko szczegółowo zaplanowane. Na każdy dzień naszego pobytu nasi animatorzy przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji, które z pewnością były dla każdego niezapomniane. Przez te 5 dni mieliśmy wiele zabaw integracyjnych m.in. EURO Kalina, zabawa na najdłuższej wodnej zjeżdżalni, paintball laserowy, turniej szybkości i zwinności (gra w bazy), turniej gier zespołowych – piłka nożna, siatkówka, wędkowanie, gra w kołki, zajęcia kulinarne, zajęcia majsterkowania, zabawa na wodnym parku i turniej w baloniadę. W środę wyjechaliśmy autokarem do Drawieńskiego Parku Narodowego, obserwowaliśmy naturę, podziwialiśmy resztki osad ludzkich i odwiedziliśmy stary cmentarz.

Z pewnością każde aktywności były dla nas bardzo atrakcyjne i jak wielokrotnie dało się słyszeć, wszyscy siódmoklasiści uznali tę zieloną szkołę za najlepiej spędzony czas w tym roku szkolnym.

POWRÓT