“Będziesz miłował Ojczyznę swoją…”

powstanie-warszawskie-4

“Będziesz miłował Ojczyznę swoją…”

„Będziesz miłował Ojczyznę swoją”

Opłakujemy godzinę
kiedy się wszystko zaczęło,
kiedy padł pierwszy strzał.

Opłakujemy sześćdziesiąt trzy dni
i sześćdziesiąt trzy noce walki.
I godzinę kiedy się wszystko skończyło.

Kiedy na miejsce, gdzie żyło milion
ludzi, przyszła pustka po milionie ludzi…

23 września w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystą akademię na tę okoliczność przygotowała klasa 6b pod kierunkiem pani Joanny Człapskiej.

Nasi aktorzy szczególnie podkreślili poświęcenie warszawiaków, ich zapał, wiarę w sens powstania i udział dzieci w tych walkach. Odgrywane na scenie role były przeplatane fragmentami poezji i pieśniami, które w 1944 r. zagrzewały do walk. Uczniowie doskonale odebrali atmosferę tamtych dni, poczuli jak ważną rolę odegrali uczestnicy powstania i jak wiele im zawdzięczają.

Ten dzień uświadomił uczniom, jak ważne jest, by wszystkie pokolenia wspólnie dbały o to, aby pamięć o bohaterstwie Powstańców była żywa.

POWRÓT