“Bóg się rodzi, moc truchleje…” – Jasełka i kiermasz bożonarodzeniowy

01.3YF221V1227020397670

“Bóg się rodzi, moc truchleje…” – Jasełka i kiermasz bożonarodzeniowy

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż i w związku z tym na Kabatach, jak co roku, odbył się kiermasz świąteczny a uczniowie klas trzecich zaprezentowali przygotowane Jasełka. Wszystko to działo się w sobotę, 15 grudnia.

Ruch w szkole rozpoczął się już w piątek po lekcjach. Ustawianie stołów, przygotowywanie stoisk i sal, to były działania, które ochoczo podjęli rodzice.
W sobotę już od samego rana działali ósmoklasiści, którzy rozkładali ciasta, pierniki i pierniczki, pomagali w przenoszeniu wiktuałów a potem sprzedawali stroiki i ciasta. Pokazali, że można na nich liczyć!!!

Punktem kulminacyjnym kiermaszu były Jasełka. W tym roku przygotowali je trzecioklasiści pod kierunkiem swoich wychowawczyń – s.M.Bartłomiei i p.Miry Bednarz. Piękną scenografię przygotowała p.Jolanta Frieze wraz z rodzicami. Dzieci przeniosły nas do czasów sprzed 2000 lat i przypomniały o wydarzeniach z Betlejem. Na scenie pojawili się Maryja z Józefem, pastuszkowie, trzej królowie, dzieci reprezentujące różne regiony Polski. Usłyszeliśmy piękne kolędy i pastorałki. Zobaczyliśmy polskie tańce narodowe i „anielskie” układy choreograficzne. Wrażeń było co niemiara. Po występie rodzice podziękowali dzieciom za przedstawienie i złożyli świąteczne życzenia całej wspólnocie szkolnej.

Furorę robiła też kawiarenka, w której można było nie tylko zjeść pyszne ciacho, napić się kawy czy herbaty, ale przede wszystkim spotkać się przy stole, porozmawiać, zacieśnić relacje.

POWRÓT