Bożonarodzeniowy konkurs recytatorski dla klas I-V

Sposobów na przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia może być wiele. Jedni najpierw stroją domy, inni przygotowują świąteczne paczki, a jeszcze inni chcą się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad istotą tego wyjątkowego czasu. Ten właśnie trud podjęli uczniowie klas I-V, którzy wzięli udział w szkolnym bożonarodzeniowym konkursie recytatorskim.

W czwartek 12 grudnia korytarze naszej szkoły zapełniły dzieci w galowych strojach. Ponad 60 uczestników konkursu recytowało tego dnia wiersze o tematyce świątecznej, utrzymane w nastroju refleksji i wiary. Trzeba przyznać, że poprzeczka została postawiona bardzo wysoko! Wszystkie utwory opowiadały o religijnym, czyli najważniejszym aspekcie nadchodzących Świąt, a wspaniale przygotowani uczniowie bardzo starali się okazać w swojej recytacji jak najpiękniejsze, dziecięce zrozumienie Tajemnicy Wcielenia. Zabrzmiały teksty Cypriana Kamila Norwida, ks. Jana Twardowskiego, Matki Teresy z Kalkuty, Ludwika Jerzego Kerna i wielu innych. Po wysłuchaniu każdego ucznia rozlegały się brawa, które same w sobie były nagrodą za podjęty trud przygotowań i samego występu.

Uczniowie nagrodzeni w kategoriach poszczególnych klas to:

W KLASACH I:
I miejsce – Nina Konarska z Ia, Nikodem Modlibowski z Ib

II miejsce – Krzysztof Łysik z Ib, Zuzanna Skopińska z Ic

III miejsce – Karol Bonadonna z Ia, Klara Winek z Ic

Wyróżnienia:
Gabriela Huś z Ia,
Aleksandra Woźniakiewicz z Ib,
Julia Żelechowska z Ic

W KLASACH II:
I miejsce – Barbara Lipiecka z IIa, Jakub Kuroczycki z IIb

II miejsce – Małgorzata Dudek z IIb, Weronika Czaja z IIb

III miejsce – Zuzanna Wnuk z IIb, Leon Juszczyk z IIb

W KLASACH III:
I miejsce – Alicja Muszyńska z IIIa, Stanisław Witczak z IIIa

II miejsce – Natalia Kondracka z IIIa, Mateusz Radomski z IIIa

III miejsce – Gabriela Krzeszowska-Waloszek z IIIa, Magdalena Sieczak z IIIa

W KLASACH IV:
I miejsce – Susan Mears z IVb, Adam Zalewski z IVb

II miejsce – Maria Sadrak z IVa, Małgorzata Sołyga z IVb

III miejsce – Aleksandra Swacha z IVa, Hanna Filipowicz z IVa

W KLASACH V:
I miejsce – Alicja Makowska z Va

II miejsce – Julia Raś z Va, Zofia Polkowska z Va

III miejsce – Magdalena Czapska z Vc, Karolina Żochowska z Vc

Wyróżnienia: Róża Szymczak z Va, Barbara Winek z Vb

Gratulujemy wszystkim dzieciom i dziękujemy za odwagę w przypominaniu nie tylko o tym, co, ale przede wszystkim o tym, KTO jest najważniejszy w Świętach Bożego Narodzenia.

POWRÓT