Bożonarodzeniowy konkurs recytatorski dla klas I-V

Sposobów na przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia może być wiele. Jedni najpierw stroją domy, inni przygotowują świąteczne paczki, a jeszcze inni chcą się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad istotą tego wyjątkowego czasu. Ten właśnie trud podjęli uczniowie klas I-V, którzy wzięli udział w szkolnym bożonarodzeniowym konkursie recytatorskim.

W czwartek 12 grudnia korytarze naszej szkoły zapełniły dzieci w galowych strojach. Ponad 60 uczestników konkursu recytowało tego dnia wiersze o tematyce świątecznej, utrzymane w nastroju refleksji i wiary. Trzeba przyznać, że poprzeczka została postawiona bardzo wysoko! Wszystkie utwory opowiadały o religijnym, czyli najważniejszym aspekcie nadchodzących Świąt, a wspaniale przygotowani uczniowie bardzo starali się okazać w swojej recytacji jak najpiękniejsze, dziecięce zrozumienie Tajemnicy Wcielenia. Zabrzmiały teksty Cypriana Kamila Norwida, ks. Jana Twardowskiego, Matki Teresy z Kalkuty, Ludwika Jerzego Kerna i wielu innych. Po wysłuchaniu każdego ucznia rozlegały się brawa, które same w sobie były nagrodą za podjęty trud przygotowań i samego występu.

Uczniowie nagrodzeni w kategoriach poszczególnych klas to:

W KLASACH I:

II miejsce – Julia Raś z Va, Zofia Polkowska z Va

III miejsce – Magdalena Czapska z Vc, Karolina Żochowska z Vc

Wyróżnienia: Róża Szymczak z Va, Barbara Winek z Vb

Gratulujemy wszystkim dzieciom i dziękujemy za odwagę w przypominaniu nie tylko o tym, co, ale przede wszystkim o tym, KTO jest najważniejszy w Świętach Bożego Narodzenia.