Bractwo Rycerskie KERIN

01.IMG_5446 (1024x683)

Bractwo Rycerskie KERIN

20 marca naszą szkołę po raz kolejny odwiedzili przedstawiciele Bractwa Rycerskiego KERIN i poprowadzili trzy lekcje żywej historii. Panowie Robert Nowakowski i Kamil Prabucki przenieśli nas w minione czasy, przybliżając dawne dzieje.

Uczniowie klas czwartych odbyli podróż do starożytnej Gracji i poznali dzieje wojen grecko-perskich. Piątoklasiści przenieśli się w czasy Kazimierza Wielkiego, zaś szóstoklasiści do Polski XVI-XVIII w., kiedy to panowała demokracja szlachecka.

Każda z lekcji obudowana było bogatą fabułą, dzieci wcielały się w przywoływane przez prowadzących postacie, przebierały się w stroje z omawianych epok, oglądały rekwizyty. Padało sporo pytań, uczniowie mogli nie tylko wykazać się swoją wiedzą, ale też ją poszerzyć, uzupełnić.

Bardzo dziękujemy za tą historyczną podróż w czasie i liczymy na to, że w przyszłym roku Bractwo KERIN również nas odwiedzi.

POWRÓT