Bukiet dla Nauczycieli

„W każdej istocie tkwią zarodki dobrego, trzeba tylko umieć je odnaleźć.
Obowiązkiem nauczyciela jest odszukać je i rozwinąć.”

M. Montgomery

 

W dniu 14 października dzień rozpoczął się Mszą świętą w intencji nauczycieli. Szkolna społeczność w strojach galowych prezentowała się uroczyście i odświętnie. Po zakończeniu Mszy św.  przedstawiciele rodziców złożyli życzenia siostrom niepokalankom, nauczycielom i księdzu kapelanowi, dziękując za prowadzenie szkoły bliskiej  dziecku i jego rodzinie. Podziękowali oni także  wszystkim  pracownikom szkoły – za wszelkie działania, jakie  podejmują, by uczeń czuł  się tutaj  dobrze i bezpiecznie.

Nieco później  – już w klasach i na szkolnych korytarzach  – wszyscy uczniowie skierowali słowa podziękowań i życzeń pod adresem swoich nauczycieli, tych którzy pracują z nimi oraz obdarowywali ich przepięknymi laurkami.

„By Kolumbem bywał każdy z Was
ukryty talent umiał odkryć w nas,
by każdy uczeń wiarę w siebie miał
i chętny w pracy był i serce dał.

By przyświecał Wam Kopernika duch,
by wstrzymać w nas co złe,
a dobre puścić w ruch,
niechaj się niesie razem z pieśnią tą
lubimy słońce, wiatr i szkołę swą.”

POWRÓT