Cezar i faraon w tańcu z boginkami

BK10

Cezar i faraon w tańcu z boginkami

Cezar i faraon w tańcu z boginkami
czyli szkolny bal karnawałowy

W czwartek 26 I w szkole odbył się bal karnawałowy. Tym razem tematyka zabawy była znana i lubiana przez większość uczniów. Była nią STAROŻYTNOŚĆ. Klimat balu zawdzięczaliśmy wspaniałej dekoracji sali. Było to dzieło rodziców uczniów klasy 6c, którzy zrealizowali projekt pani Małgorzaty Milka. Nasza sala widowiskowa stała się pałacem! W sufitu zwieszały się pasma białej tkaniny oraz białe kartonowe kolumny, a bok sali zdobiły wielkie ilustracje waz greckich. Na scenie umieszczono wielki baner z ilustracjami starożytnych postaci.

Jakie postaci pojawiły się w naszej sali balowej? Oczywiście młode boginki greckie, rzymskie, ale bardzo popularna okazała się dla dzieci kultura starożytnego Egiptu. Byli także nieliczni reprezentanci plemion barbarzyńskich. Chłopcy wcielili się w postaci żołnierzy, wojowników, wielu wybrało togę rzymskiego senatora, a cezarów było kilkunastu.

Młodsze klasy bawiły się od 9 do 12. Starsi uczniowie przyszli na 13, a ich zabawa planowana była do 16.15. Tradycyjnie sensacją było wystrzelenie banknotowego konfetti. Tym razem za piękny taniec dzieci otrzymywały świecące bransoletki, które bardzo się im spodobały. Obie grupy wiekowe zaproszone zostały na słodki poczęstunek. Następnie uczestnicy wrócili do tańców. Zabawa trwała do 16.15, wówczas salę opuścili najwytrwalsi. Bal pod znakiem starożytności okazał się radosny i udany.

POWRÓT