„Cóż masz, czego byś nie dostał z góry….”, czyli adwentowy dzień skupienia

„Cóż masz, czego byś nie dostał z góry….”, czyli adwentowy dzień skupienia

Powyższe słowa św. Pawła to szczególna zachęta do pogłębionej refleksji i poprawy życia. Nasze klasy miały okazję przekonać się o tym podczas adwentowego dnia skupienia, który odbył się w środę 4 grudnia.

Podczas dwóch intensywnie spędzonych godzin dzieci miały okazję wysłuchać najpierw konferencji naszego ks. kapelana Dariusza, na której omawiany był temat symbolicznych „gór i dolin” w życiu człowieka. Chętnie i aktywnie włączały się w dialog z księdzem, jak i we wspólny śpiew. Patrząc na osobę św. Jana Chrzciciela, wszyscy zastanawiali się, w jaki sposób wyrównywać góry i doliny w naszym wnętrzu, aby w adwencie przygotować Panu Jezusowi równą, prostą drogę do każdego serca.

Kontynuacją konferencji była praca w klasie pod kierunkiem wychowawczyń. W mniejszych grupach dzieci szukały rad na zarozumiałość i wyniosłość. Odkryły, że najlepsza recepta to dziękowanie Bogu za wszystko, co się od Niego otrzymało i że ta postawa pomaga bardziej doceniać i szanować także wszystkich ludzi wokół.

Adwentowy dzień skupienia zapamiętamy jako czas pełen dobrych pomysłów, mądrych słów i złotych recept na życie bliżej Boga i drugiego człowieka.

POWRÓT