Cudowne medaliki dla uczniów klas trzecich

W adwentowe niedziele 28 listopada (kl. 3a) i 6 grudnia (kl. 3b) uczniowie klas trzecich pojawili się w szkolnej kaplicy w strojach galowych. Niedzielna Msza Święta była dla nich wyjątkowa, bo panujące ograniczenia w kościołach i nauka zdalna zostały przerwane i mogli wspólnie spotkać się na modlitwie.

Cała oprawa uroczystości była przygotowana przez dzieci i rodziców pod kierunkiem s. Marii Pii. Podczas liturgii ksiądz Dariusz poświęcił medaliki i uroczyście przy ołtarzu przekazał każdemu uczniowi srebrny medalik z wizerunkiem Matki Bożej. Zapanowała bardzo uroczysta chwila, kiedy rodzice zakładali medalik swojemu dziecku na szyi. Na twarzach dzieci i dorosłych malowało się wzruszenie przepełnione ufnością, że od tej chwili są pod szczególną opieką Matki Bożej.

Cudowny medalik, który otrzymało każde dziecko, to najsłynniejszy medalik świata, przedstawiony przez Matkę Bożą św. Katarzynie Labouré w 1830 roku. Niepokalana obiecała,  że „wszystkie osoby, które go nosić będą na szyi, otrzymają wielkie łaski. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością”.

POWRÓT