Dlaczego krokodyl jest szary? Klasy 5 w Muzeum Łowiectwa

DSCF0904 (1024x768)

Dlaczego krokodyl jest szary? Klasy 5 w Muzeum Łowiectwa

W październiku wszystkie klasy piąte wzięły udział w ciekawej lekcji przyrody w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich. Klasa  5b pojechała do Łazienek w dniu 16 X, klasa 5c 25 X, a 5a w poniedziałek  30 X.

Zajęcia  odbywały się w  sali „Oko w oko”, w której  większość eksponatów stanowią  trofea myśliwskie Polaka pana Romana Huberta Hupałowskiego (1905-1990),  organizatora  wypraw łowieckich na całym świecie, który swoją unikatową kolekcję podarował  narodowi polskiemu pod koniec swego życia, w czasie tworzenia Muzeum. Dzięki  temu nasi uczniowie  mogli stanąć oko w oko  z  potężnym tygrysem, nosorożcem, bizonem, czy bawołem. Celem lekcji  było wyjaśnienie wpływu  środowiska życiowego  na wygląd  zwierząt.

Uczniowie  poznali  najciekawsze zwierzęta  Afryki – mnogość odmian  antylop, zwyczaje polujących na nie zwierząt, a także zobaczyli  ekwipunek  podróżnika i myśliwego po Afryce. Dowiedzieli się o  straszliwym  zagrożeniu ze strony niewielkiej muchy tse-tse, zrozumieli, dlaczego warto  zabrać w taką podróż skórzane buty i walizki. Słowem przygotowali  się do wędrówki  po Afryce w towarzystwie Stasia  i Nel.

W czasie lekcji pokazane zostały także inne kontynenty i obszary  – Ameryka, Azja, Australia, Antarktyda i Arktyka.

Po zakończeniu  zajęć uczniowie potrafili odpowiedzieć na rozmaite pytania  dotyczące zwierząt, także to postawione  w naszym tytule. Lekcja wzbudziła  duże zainteresowanie uczniów, którzy serdecznie podziękowali za nią swojej  nauczycielce przyrody pani Teresie Czarowskiej.

POWRÓT