Do Hymnu!

DH3

Do Hymnu!

W dniu 10 listopada 2021 r. o godzinie 11.11  uczniowie i nauczyciele  zebrali się w szkolnej kaplicy.  Wspólnie odmówili  modlitwę w intencji Ojczyzny, prosząc o dar pokoju, błogosławieństwo dla Polaków i rozproszonej po świecie Polonii. Powierzono Bogu dusze tych, którzy polegli broniąc niepodległości Polski, a także tych, którzy już odeszli  do Pana, a  siły swoje oddali sprawie Ojczyzny.

Po modlitwie wszyscy odśpiewali Hymn Polski.  Cała wspólnota, w strojach galowych, z powagą, w skupieniu.  W takim  dniu nasz Hymn  brzmi  szczególnie…

W klasach  uczniowie śpiewali  natomiast  piosenki i pieśni patriotyczne, których tak wiele  przekazała  nam przeszłość, a stale powstają nowe,  takie, które uczą miłości do ojczystej ziemi.

„Bo nie ma ziemi wybieranej,

Jest tylko ziemia przeznaczona,

Ze wszystkich bogactw – cztery ściany,

Z całego świata – tamta strona.”

K. Wierzyński, „Ktokolwiek jesteś bez Ojczyzny