Drużyna naszej szkoły 7-a na finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży (WOM) 2018

WOM1

Drużyna naszej szkoły 7-a na finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży (WOM) 2018

Nasza drużyna szachowa w składzie:

  1. Tadzio Rylski
  2. Mikołaj Szaniawski
  3. Witold Swacha
  4. Zosia Stankiewicz

17.04.2018 reprezentowała dzielnice Ursynów i szkołę PSP 6 Ursynów na finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, który odbył się w sp 154 na Białołęce. W turnieju udział wzięło 16 drużyn – zwycięzców eliminacji dzielnicowych. Turniej rozgrywany był tempem 12′ 3″ na zawodnika.

Nasza drużyna na liście startowej znalazła się na miejscu 3.

Lista startowa jest układana według średniego rankingu szachowego.

W pierwszych dwóch rundach zdobyliśmy komplet punktów grając z Wawrem i Mokotowem. Trzecie runda, z Żoliborzem, również była zwycięska 3:1. W czwartej rundzie trafiliśmy na późniejszych zwycięzców – Bemowo i tutaj niestety oddaliśmy duży punkt meczowy przegrywając 1,5:2,5. W piątek rundzie z Ursusem remisujemy i w szóstej, mając teoretyczną przewagę żegnamy się z szansami na podium ulegając Białołęce 1,5: 2,5. Ostatnia, siódma runda, przegrana z Pragą Południa 1,5: 2,5 ostatecznie daję nam 7 miejsce w Warszawie. Biorąc pod uwagę wiek naszych zawodników (turniej dopuszczał rocznik 2005 jako najstarszy) jest nadzieja na upragnione podium w kolejnych latach.

Serwis turniejowy: http://bit.ly/finalWOM2018

Zdjęcia: http://bit.ly/finalWOM2018zdjecia

POWRÓT