Dzień Skupienia klas czwartych – przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej

23 kwietnia uczniowie klas czwartych i Ich Rodzice spotkali się w szkole, by wspólnie przeżyć dzień skupienia przygotowujący do Rocznicy Komunii Świętej, którą będą obchodzić uroczyście na Mszy Św. w dniu 21 maja.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się w kaplicy wspólną modlitwą różańcową w intencji pokoju w Ukrainie.

Po modlitwie Rodzice pozostali w kaplicy na spotkaniu a o. prof. Waldemarem Linke CP. Tematem spotkanie z Ojcem było przekazywanie wiary w rodzinie. Jednym z poruszonych przez Ojca wątków było zwrócenie uwagi na ciągłe zmiany, które dokonują się w świecie, że tak trudno w życiu człowieka o jakąś stałość. A przecież Bóg jest stały, niezmienny… Dlaczego wynikającej z Niego stałości człowiek nie chce przyjąć?

Dzieci w tym czasie spotkały się z s. M. Pią i swoimi wychowawczyniami w sali widowiskowej i podzielone na 10-osobowe grupy pracowały z testami ewangelicznymi. Każda z grup otrzymała jeden z fragmentów mówiących o spotkaniu z Jezusem po Jego Zmartwychwstaniu i miała za zadanie wykonać konkretną pracę związana z tym tekstem. Kluczowym elementem tej pracy było przygotowanie, wynikającego z danej perykopy, przesłania dla rodziny.

Po wykładzie o godz. 15.15 wszyscy znowu spotkaliśmy się w kaplicy, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Potem był czas dla wzmocnienia ciała, czas poczęstunku. Ciasta, ciasteczka i owoce znikały z prędkością światła, połykane przez dzieci. Rodzice natomiast wzmacniali się przede wszystkim gorącą, aromatyczną i mocną kawą.

Po wzmocnieniu ciała, przyszedł czas na wzmocnienie ducha – udaliśmy się ponownie do kaplicy, by adorować Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Był to też czas, w którym rodzice mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Dzieci, po krótkiej adoracji, wróciły do sali widowiskowej, by dokończyć swoje prace.

Punktem kończącym nasze spotkanie a jednocześnie kulminacyjnym była Eucharystia, podczas której o. Waldemar jeszcze raz zwrócił uwagę na to, że warto się starać i wbrew wszystkiemu głosić Dobrą Nowinę, najpierw samemu Nią żyjąc.

Niech usłyszane treści w nas pracują.

POWRÓT