Egzamin Ósmoklasisty

W dniach 25 – 27 maja nasi ósmoklasiści zmierzyli się z pierwszym w życiu egzaminem państwowym. We wtorek napisali egzamin z j. polskiego, w środę z matematyki a w czwartek z j. angielskiego.

Ten trzydniowy maraton rozpoczął się od Eucharystii odprawionej we wtorek rano w intencji ósmoklasistów. Ksiądz Kapelan w słowie skierowanym do młodzieży podkreślił, jak ważna jest wiedza, którą posiedli w czasie ośmiu lat nauki, ale zwrócił też uwagę na wagę zaufania pokładanego w Bogu i oddawania swojego życia w Jego ojcowskie ręce.

We wtorek po Mszy, a także w środę i czwartek przed godziną dziewiątą przewodniczący trzech klas ósmych stawili się w pokoju nauczycielskim, by w obecności członków komisji uczestniczyć w komisyjnym otwarciu paczek zawierających testy egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów. Po rozdzieleniu przez Siostrę Dyrektor testów uczniowie i członkowie komisji udali się do wyznaczonych sal.

Uczniowie w skupieniu, wykorzystując w pełni przeznaczony na egzaminy czas, rozwiązywali testy, pisali wypracowania, rozprawki, rozwiązywali matematyczne zadania i wykazywali się znajomością języka angielskiego.

To nie były łatwe egzaminy, tak jak nie był łatwy mijający rok nauki. Zdalne nauczanie nie pomagało w solidnym przygotowaniu się do egzaminów, jednak wierzymy, że determinacja nauczycieli i uczniów przyczynią się do bardzo dobrych wyników końcowych, na które z niecierpliwością wszyscy czekamy.