Gdy się Chrystus rodzi…

01.20181220_151829 (1024x576)

Gdy się Chrystus rodzi…

Tradycyjnie  w ostatnim tygodniu  przed świętami szkoła zmienia  swój wygląd – w klasach  pojawiają  się  choinki, świąteczne stroiki, a na korytarzach ozdoby tworzące świąteczny klimat.

W tym ostatnim tygodniu jadalnia także zmieniała wygląd – kolejno w środę 19 grudnia  swoją uroczystą wigilię miały klasy 4-5, następnie  w kolejnym dniu najstarsi uczniowie klas 6-8,  a  w piątek 21 grudnia opłatkiem dzieliły się  klasy najmłodsze 1-3. Wigilia z udziałem ks. kapelana i Siostry Przyłożonej oraz Siostry Dyrektor rozpoczęła  się  odczytaniem fragmentu Ewangelii i składaniem życzeń. Łamanie opłatkiem trwało  w takim gronie naprawdę  długo. Następnie uczniowie zjedli tradycyjny  zestaw wigilijnych potraw. Po zakończonym posiłku  udali  się jeszcze  do sali widowiskowej, gdzie odbywał  się   śpiew kolęd – każda klasa  przygotowała  1-2 kolędy lub pastorałki, które  kolejno zaprezentowane zostały  na  szkolnej scenie.

Należy dodać, że szkolną  tradycję od lat uzupełnia jeszcze świąteczna poczta,  a także miły zwyczaj obdarowania  uczniów pierniczkami niepokalańskimi  z Białego Klasztoru  w Nowym Sączu.

POWRÓT