Gość bardzo oczekiwany

swmikolaj2016_1

Gość bardzo oczekiwany

Gość bardzo oczekiwany

6 grudnia, wtorek, dzień świętego Mikołaja. Niepodobny do innych wtorków, niepodobny do innych dni. U nas w szkole przebiegał on bardzo radośnie i głośno. Przyjemnie było oczekiwać na wizytę świętego Mikołaja w kolorowych, odświętnych strojach. Już podczas rorat ksiądz kapelan przypomniał informacje o tym niezwykle popularnym świętym, którego pamięć kultywuje się z wielką przyjemnością.

O godzinie trzynastej pojazd z niezwykłym gościem stanął przy ulicy Zaruby. Cała szkoła zebrała się wówczas w sali widowiskowej i w napięciu oczekiwała na to, co za chwilę przeżyje. Wydarzenie znane, a tak upragnione.

Wkrótce też dzieci powitały Świętego Biskupa gorącym aplauzem. Za kulisami sceny na tę chwilę oczekiwała w napięciu klasa Siostry Bartłomiei. Rozpoczęło się przedstawienie klasy 3b, która ukazała w nim postać patrona dnia. W bogatej scenerii bajkowego pejzażu, jaki stworzyli rodzice dzieci z klasy 3b popłynęła melodia pieśni o miłości, której owocem jest miłosierdzie. A pomagał oczywiście młody Mikołaj wspólnie z kolegami. Proste gesty – nakarm głodnego, ogrzej zmarzniętego, odwiedź samotnego były dla widowni doskonale czytelne. Kolejne krótkie rozdziały życia Mikołaja to wybór na biskupa i więzienie, a następnie śmierć i otrzymanie nagrody w niebie także nie wymagały komentarza, ani zbędnych słów. Melodie prowadziły serca i wyobraźnię widowni. Finałowy taniec promyczków i żywiołowa piosenka o świętym bardzo się publiczności podobały. Wesoła piosenka wykonana została jeszcze raz. Wówczas przyszedł czas na to, co Mikołaj ma dla naszych dzieci. Wszystkie były uśmiechnięte – po radosnym spotkaniu i zadowolone z otrzymanych prezentów.

Ten dzień przyniósł wszystkim wiele radości.

POWRÓT