“Gromadźcie sobie skarby w niebie…” szkolne rekolekcje wielkopostne

“Gromadźcie sobie skarby w niebie…” – szkolne rekolekcje wielkopostne

Dobrze wiemy, jak w natłoku codziennych spraw łatwo nam zapomnieć o tym, co najważniejsze. Początek Wielkiego Postu to dobry czas, aby na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o tym, czego nie da się zmierzyć, zobaczyć ani dotknąć. Dlatego we wspólnocie sióstr, wychowawców, nauczycieli oraz uczniów klas 1-6 wzięliśmy udział w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych, które tradycyjnie przeżywaliśmy na samym początku Wielkiego Postu. W tym roku nasze zamyślenie przypadło na dni 27-28.02.2020r.

Naszym przewodnikiem po świecie ducha był ks. Rafał Woronowski. Jako motyw przewodni konferencji, spotkań w kaplicy i pracy w klasach ks. Rafał wybrał skarby. W zależności od wieku uczniów, ks. Rafał ciekawie, obrazowo i przede wszystkim mądrze naprowadzał nas na to, jakie rzeczy w życiu warto uważać za skarby, a bez jakich spokojnie możemy się obejść na naszej drodze do zbawienia. Uczniowie słuchali z uwagą i chętnie zabierali głos we wspólnych dyskusjach. Był również czas na pracę w klasach. Tym razem uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali książeczki, w których przez cały Wielki Post będą gromadzić swoje skarby. Codziennie w szkole będą się pojawiały zadania do wykonania – dobre uczynki, które stworzą dla każdego na Wielkanoc piękny, duchowy skarbiec.

W tym szczególnym czasie rekolekcji pamiętaliśmy także o przesłaniu przyszłego błogosławionego, Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Na podstawie tekstu “ABC Społecznej Krucjaty Miłości” zastanawialiśmy się, jak możemy faktycznie realizować ją w naszym życiu – w klasie, w szkole i w rodzinie.

Najważniejszymi momentami naszych rekolekcji był czas spędzony twarzą w twarz z Panem Jezusem. Spotkaliśmy się z Nim na adoracji Najświętszego Sakramentu, w sakramencie pokuty oraz Eucharystii. Umocnieni Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa, zmobilizowani do przestrzegania podjętych postanowień przeżyjemy świadomie tegoroczny czas Wielkiego Postu. Bogu niech będą dzięki za największy skarb – Jego obecność w naszej szkole.

POWRÓT