Janusz Christa “Kajko i Kokosz”

kajko-i-kokosz-szkoła latania

Janusz Christa “Kajko i Kokosz”

Jedna z najsłynniejszych polskich serii komiksowych uznawana za pierwszą polską opowieść fantasy, która opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów – mądrego i uczciwego Kajka oraz silnego, lecz samolubnego Kokosza. Czytelnicy poznają losy obu bohaterów opisane w humorystyczny sposób, którym towarzyszą potwory, czarownice i inne magiczne siły. W naszej bibliotece uczniowie znajdą m.in. takie części przygód Kajka i Kokosza jak: Mirmił w opałach; Skarby Mirmiła; Szranki i konkursy (część 1, 2 i 3); Cudowny lek; Dzień śmiechały; Łamignat straszliwy; Festiwal czarownic; Na wczasach; Obłęd Hegemona; Szkoła latania; Urodziny Milusia; W krainie borostworów; Wielki turniej; Woje Mirmiła (część 1, 2 i 3); Zamach na Milusia; Złoty puchar (część 1, 2 i 3); Na tropach pitekantropa.

POWRÓT