Jasełka w wykonaniu klasy 2a

17 grudnia 2021 r. odbyły się w naszej szkole jasełka w wykonaniu uczniów klasy 2a. Przedstawienie zawierało kilka scen z Nowego Testamentu: zwiastowanie Maryi, wizytę anioła u Józefa, odwiedziny Maryi u Elżbiety.

Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w biblijne role. Bardzo ciekawa była scena, podczas której aniołowie tańczyli z Maryją. Miało to niezwykle symboliczne znaczenie – ukazywało wyjątkowość Maryi, która już za chwilę miała urodzić Zbawiciela. Pojawili się również Trzej Królowie, którzy najpierw czytali uczone pisma, a następnie – podążając za gwiazdą – dotarli do Betlejem. Stajenkę odwiedzili również pasterze ze swoimi owcami, które również zagrali uczniowie.

Nie zabrakło również polskiego akcentu. Do małego Jezuska przybyli górale, którzy zaprezentowali swoje tańce. Aktorom należą się ogromne brawa za opanowanie kroków typów dla tańca góralskiego.

Uczniowie pięknie śpiewali kolędy i inne pieśni związane z narodzeniem Chrystusa. Klasa 2a świetnie przygotowała przedstawienie, a na scenie zachowywali się jak prawdziwi profesjonaliści.

POWRÓT