Jest taki dzień…. – Wigilia szkolna

01.IMG_8625 (1024x683)

Jest taki dzień…. – Wigilia szkolna

Jest taki dzień …

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.”

            Najkrótszy z możliwych tegoroczny Adwent minął w ciągu niespełna trzech  tygodni.  5 grudnia szkoła zebrała się na pierwszych roratach, a już w czwartek 21 grudnia celebrowaliśmy szkolną  wigilię!

W tym dniu Siostra Bogusława i panie z kuchni przeżyły prawdziwy  wyścig z czasem – w jednym dniu przygotowały aż dwie wigilie! Najpierw o godzinie 9.30 dla klas 4-5, a o 13 pod drzwi jadalni nadeszły klasy 6 i 7. W piątek 22 grudnia od godziny 9 do 12 swoją wigilię przeżywały klasy 1-3. Celebracja wigilii rozpoczęła się tradycyjnym odczytaniem fragmentu Ewangelii, złożeniem życzeń przez przełożoną s. Gabrielę.

Posiłek przy udekorowanym stole, w atmosferze bliskich świąt smakował wszystkim – jedni uczniowie najchętniej jedzą pierogi z kapustą i grzybami, inni przedkładają  rybę  lub czerwony barszcz, ale wszystko  zostało  wielokrotnie  dokładane  na półmiski. Tradycyjnie już  posiłek na stoły wigilijne podają przybyłe z odsieczą mamy z wszystkich klas, którym za tę pomoc serdecznie dziękujemy.

Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do sali widowiskowej, aby kolędować kolejno klasami, a także śpiewać kolędy wspólnie. Wówczas także nastąpił miły czas wręczenia nagród  zdobytych przez uczniów  w konkursach przedmiotowych i związanych Bożym Narodzeniem (plastyczny, recytatorski).

Dopiero wówczas przyszedł czas łamania opłatkiem z wychowawcą, koleżankami  i kolegami w klasie. Uczniowie z radością przyjęli także tradycyjną już i bardzo popularną szkolną pocztę świąteczną. Każdy obdarowany został ponadto ozdobnym pierniczkiem i najpiękniejszymi życzeniami dla rodziny od Sióstr Niepokalanek.

Czas Bożego Narodzenia  został otwarty – teraz czekało nas celebrowanie  go w rodzinnym domu…

POWRÓT