Jubileusz beatyfikacji bł.M.Marceliny Darowskiej

10-02_1-m-marcelina_1

W niedzielę 2 października odbyła się szkolna Msza święta, która swą szczególną oprawę liturgiczną zyskała dzięki wielkiemu wydarzeniu. Była to okazja do dziękowania za dar beatyfikacji Patronki szkoły. W dniu 6 października mija 20 rocznica tego wielkiego wydarzenia.

Historycznego aktu beatyfikacji Marceliny Darowskiej dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II na placu św. Piotra w dniu 6 X 1996 r. W akcie beatyfikacyjnym stwierdzono, że Patronka naszej szkoły udoskonalona była wszystkimi cnotami chrześcijańskimi w stopniu heroicznym, a podczas uroczystości w Rzymie wpisana została do grona osób Błogosławionych. Jej wspomnienie przypada na dzień 5 stycznia.

Życie Marceliny Darowskiej w sposób wyraźny potwierdziło, że znajdując się na ziemi, stale zmagamy się z przeciwnościami w drodze przed Oblicze Boskiego Odkupiciela.

Podczas uroczystej Mszy św. wniesiono sztandar szkoły, który nosi wizerunek Błogosławionej. W swej homilii ks. kapelan Franciszek Szklarski podkreślił prekursorską rolę bł. Marceliny w dziedzinie wychowania, przypominając cztery zasady wychowawcze realizowane w szkołach niepokalańskich.

W procesji z darami s. Leonarda przyniosła relikwie Patronki szkoły, które po zakończeniu liturgii wierni ucałowali, modląc się o jej wstawiennictwo w niebie. Przygotowana została „Księga próśb i podziękowań” za łaski wyproszone za wstawiennictwem bł. M. Marceliny. Społeczność niepokalańskich szkół modli się o dar kanonizacji Mateczki. Uroczystość zakończono odśpiewaniem hymnu szkoły.

POWRÓT