Karnawał w szkole

01.9YE053B2923100563

Karnawał w szkole

We wtorek 6 lutego przyszedł czas na karnawałową zabawę. Bale były aż dwa – jeden od 9. 00 dla klas 1-4, od 13 bawiły się klasy 5-7.

Tym razem obowiązywała tematyka chińska – do której klimat przygotował koncert muzyki  chińskiej na oryginalnych instrumentach. Piękną dekorację Sali widowiskowej przygotowała pani Małgorzata Milka przy współpracy z klasą 4 c i jej wychowawczynią panią Agnieszką Śledź. Egzotyczną atmosferę tworzyły złote i czerwone lampiony, barwne tkaniny oraz takie akcesoria jak porcelanowe imbryczki, trójkątne ryżowe kapelusze.

Naturalnie także uczniowie  wykorzystali kojarzące się z Chinami akcesoria – czyli jedwabne sukienki w kwiaty, suknie o kimonowym kroju, trójkątne  kapelusze, proste stroje rolników chińskich, ale też ubiory kojarzone ze wschodnimi  sztukami walk. Były nawet  pandy…  Ani chłopcy, ani dziewczyny nie mieli kłopotu z przygotowaniem stroju – były  to ubiory jak zwykle niezwykle pomysłowe i pełne humoru.

Zabawa uczniów młodszych i starszych urozmaicona była  bufetem na słodko – tak lubianym przez wszystkich  uczestników. Po przerwie balowicze znowu ruszyli do tańca.  Uznali ten czas za dobrze i przyjemnie spędzony – lubią bawić się razem,  a takie lekcje bycia razem wydają się  najprzyjemniejsze.

POWRÓT